illustrator'de bir çizimin çevre ölçüsünü öğrenme

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Vektörel bir çizimin cevresini nasıl ölçebiliriz? bu çizimde düz çizgiler de olabilir, yaylar da olabilir.

Örneğin bir "R" harfinin etrafını sarmak istedim, "R" harfini cnc router'da kestikten sonra etrafını döneceğim malzemenin hangi kısımlarına derz açmam gerekiyor bunu anlayabilmek için "R" harfini illustratorda düz bir şekilde açabilir miyim merak ediyorum. her iki bağlantı noktasının ortasındaki yayın uzunluğunu ölçebilirsem o da olabilir.

şimdiden teşekkürler.

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
Merhaba arkadaşlar,

Vektörel bir çizimin cevresini nasıl ölçebiliriz? bu çizimde düz çizgiler de olabilir, yaylar da olabilir.

Örneğin bir "R" harfinin etrafını sarmak istedim, "R" harfini cnc router'da kestikten sonra etrafını döneceğim malzemenin hangi kısımlarına derz açmam gerekiyor bunu anlayabilmek için "R" harfini illustratorda düz bir şekilde açabilir miyim merak ediyorum. her iki bağlantı noktasının ortasındaki yayın uzunluğunu ölçebilirsem o da olabilir.

şimdiden teşekkürler.
Aylar geçmiş üstünden ama bilgi bilgidir, lazım olur.

Çizim uzunluğunu merak ettiğiniz objeyi seçin ve üst menülerden Window>Document info panelini açın. Panelin kendi açılır menüsünden "Object" kısmını seçin. Açılan bilgi penceresinde objeyi oluşturan çizimin toplam uunluğuyla birlikte birçok bilgiyi görebilirsiniz. Objenin şeklide önemli değil üstelik, bir kare, yıldız veya bir şişe çizimi bile olabilir.

Yukarı Alt