indesign export Pdf ve EPS

Arsenal

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar anlaştığımız bir matbaaya işleri PDF olarak göndericeğimizi söyledik ama adamlar bizde pdf programı yok siz bize corel olarak gönderin dedi peki
ben bu çok sayfalı işleri indesignde yapıyorum EPS olarak export yapsam ve corele atsam
baskıda herhangi bir sorun olur mu ?
benim gördüğüm kadarla bir sorun yok ekranda gayet kalitli gözüküyor
Görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim

Arsenal

Üye
Tepki
0
Bu sitede Yaşar Karadeniz beyden başka kimse yardımcı olmuyor yaaa bilgileri paylaşmaktan korkmayın
fakirlemezsiniz

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Arsenal
Sanırım çalıştığınız matbaada bir sorun var. Eğer corel olarak istiyorlarsa Corel mevcut demektir onlarda. PDF dosyasını corel ile zaten açabilirler. Ve eğer siz EPS dosyasını corele atabiliyorsanız onlar da atabilirler. Ayrıca PDF görüntüleyemeyen bir matbaa ne derece bir matbaadır o da ayrı bir tartışma konusu. PDF dosyasının Corel de açıldığını bilmeyen bir grafik tasarımcı çok daha ayrı bir tartışma konusu.
Eğer üzerinde oynama yapmak istiyorlarsa PDF dosyasını corel açar. Eğer açmayı beceremiyorlarsa AI olarak kaydedebilirsiniz.

Tepki
74
Merhaba,

Anladığım kadarıyla, Arsenal kardeşimizi, çalıştığı matbaa yokuşa sürüklemiş.

Çünkü,
1-Bütün PDF dosyalarını Adobe Acrobat Reader bile rahatlıkla açar.

2-Acrobat Reader'in print yapabilme yeteneği vardır. Bilgisayara printer (bu film çıkış makinesi bile olur) bağlıysa hemen ve sorunsuz çıkış alınabilir.

3-Acrobat Reader, ücretsiz olarak, yani hiç bir bedel ödemeden rahatlıkla internetten lisans sorunu olmadan, bir dakikadan daha az bir zamanda bilgisayarınıza indirilebilir.

Durum böyleyken, bir matbaa neden müşterisinden mutlaka Corel Draw dosyası vermeye zorlasın ki?

Not: Arsenal kardeşimiz, mesajından hemen bir gün sonra, tepkisini dile getirmiş. Kendisini biraz daha kibar olmaya davet ediyorum.

T.Ö.

Arsenal

Üye
Tepki
0
Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkürler 2 gündür sinirden çatlıyorum tekrar matbaayı aradım yahu
kardeşim bu ne demek PDF olarak ben size iş gönderemiyorsam ne programı kullanıyorsunuz dedim
kadın bana yooooo PDF kullanıyoruz siz bize işi böyle göndere bilirsiniz dedi, tam delirdim.
Dedim peki nasıl oluyor kendim geldim oraya sizin patronla konuştum, kusura bakmayın kendisi
bilgisayardan çok az anlıyor onun içindir..........öfff be kardeşim öffffffff nasıl durumlara düştüğümü siz tahmin edin...

Not : O gün adamın yaşı iitibari ile tartışmadım sadece sordum nasıl olur dedim PDFsiz bilgisayar mı olur dedim, bizde böyle kardeşim dedi ehh bende sustum saygımdan ama çatladım sinirden 3 gündür o da ayrı

Tepki
74
Sayın Arsenal,

Durumunuzu anlıyorum, size geçmiş olsun. Piyasada maalesef böyle işletmeler var.
T.Ö.

Yukarı Alt