inşaat firması logo denemem

İsmail ÇOBAN

Grapiksel
Bronz Üye
Tepki
44
3. üzerinde yoğunlaşın ve MİMAR değilde Mimarlık yazarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum . kolay gelsin

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Logo çalışmalarının çoğunda şunları görüyorum;
Abartılı efektler, sağdan soldan çizgiler, harfleri sündürmek, orasından burasından kesmek... Bir hareket olsun, değişik dursun diye...
Ama yaptığımız her müdehalenin logoya kattığı bir anlamı, bir ifadesi olması gerekir.
Firmanın kurumsal kimliğine, yaptığı işlere, vizyonuna atıfta bulunması gerekir.

Şimdi belki sizin çalışmanızın altına yazıyorum bunları ama amacım sizin nezdinizde diğer çalışmalara da laf atmak...

Demek o ki, baktığımız zaman bu firma inşaat yada mimarlık üzerine yada her neyse.. Onu ifade edebilecek bir espriyle işlenmiş bir çalışma olmalı. Font seçiminden, renginden eklenen diğer unsurlara kadar...

Ben bu çalışmalar içinde göze hoş gelen ve üzerinde durulabilecek bir çalışma görmedim.
Mutlaka daha iyilerini yapabilirsiniz.
Bol örnek inceleyip tekrar denemeler yapmalısınız...

Kolay gelsin....

DesSas

Üye
Tepki
1
Biraz basit kaçmış kardeş Yukarda Erkal arkadaşımız gereken açıklamayı yapmış onu düşünerek bişeyler yaparsan daha yaratıcı şeyler çıkabilir. En basitinden A harflerini veya harfini çatı olarak kullanarak bunun üzerinden gidebilirsin.

Yukarı Alt