iş anlaşmazlıkları

Tepki
0
Grafiker tasarımcı arkadaşlar çoğu zaman yaptıkları işlerle ilgili sözleşme vs yapmamakta ve bir tasarıma birkaç tanede yan tasarım çalışmakta, bazende hesap çarşıya uymuyor, eli boş çıkıyor. Bunun önüne geçmek için piyasada istikrarlı bir fiyatın oluşması, ortak çalışma prensiplerinin geliştirilmesi, anlaşmazlıklarda bilgi alış - verişinin sağlanması önemli bir konu diye düşündüm. Böyle düşünenleri bekliyorum. Kimbilir hepimiz bu tip sorunlarla karşılaşıyoruzdur...

Tepki
0
Karşılaşmak mı ? Patron dediğimiz ***** akrabamdır! yok yok efendim cemaatimizdendir deyip kilo ile logo isterken düşünmeye pek zaman bile bulamıyorsun! Kısacası işçisin sen işçi kal mantığı ile iş yapmaya çalışan ve piyasa dediğimiz sektörümüzü aşağılayanlar iş verenlerimizdir. Bizde bir birlik olabilmesi için bizlerde birer patron gibi olmalıyız. Müşteri ne isterse mantığı ve market misali ajansları yok etmeden olmaz...

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
a) Kahrolsun market mantığı ile çalışan ajanslar, bunları yok etmeliyiz.
b) Biz de patronlar gibi olmalı, onlar gibi çalışmalıyız (ama nasıl?).
c) Tüm grafikerler bir araya gelmeli, bir çatı altında toplanmalı ve dayanışmaya girmeliyiz.
d) Hiçbiri.

Tepki
0
Evet, evet bencede kesinlikle c şıkkı, ama nasıl yapmalı ne etmeli? Biraz proje geliştirmek lazım bu konuda. Elektrikci dükkan açınca belge gerekiyor, berber açınca gerekiyor, terzi açınca odadan belge gerekiyor, grafiker mi işte orda tam bir keşme keş, Öncesinde gönüllü kişilerin bir resmiyet altında toplanması gerekir.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
c) Tüm grafikerler bir araya gelmeli, bir çatı altında toplanmalı ve dayanışmaya girmeliyiz.
....ama nasıl ?

Yukarı Alt