Işık Efekti YARDIMM !!

ekremd2006

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar corelde yeniyim windows logosunu yapmaya çalıştım fakat ışık efektini veremedim yardımcı olursanız sevinirm Burak abinin eklediği videolarda göstermişti fakat unuttum ve youtube'a engelleme konduğu için tekrar izleyemiyorum

Tepki
6
bu uzun bir is ancak soyle anlatayim.bunun iki yolu var bir photopaintte camera bolumunden yapabilirsin digeride fountain fill den advanced i tikliyosun acilan pencerede two color yada custom var customu seciyosun.sonra hemen altindaki buyuk diktorgenin ustunde ikitane kucuk kare var cok kucuk biri beyaz biri siyah.beyaz olana iki kere tikla bitane daha cikiyo.o beyaz kalsin geri kalanlarada istedigin mavi rengi ver ve digeri isik efekti olacaktir.o bolume gelince cozersin zaten olayi.(biras karisik olduysa kaldigin yerde sor)

U

User

Misafir
coreldraw da effect menüsünden bevel efekti arkadasım göstermiş oldugun efekt. orda iki tane efekt kullanabilirsin birisi parmit yapar yazıyı yani kabarık dieri ise soft denge yani yukarda göstermiş oldugun efekt. kolay gelsin.

sebograph

Üye
Tepki
9
selam arkadaşım o gölgeleri transparency tolla verebilirsin anlatacağımı dikkatli dinlersen kolayca yapabilirsin aynı objeden ikişertane oluştur ve altta kalan katmanı açık renkli olan la boya üstekinide koyu oluanla ardından koyu olan katmanı seç transparan efecti uygula linear seçeneğini seç ondan sora gölgeyi istediğin gibi ayarlarsın yani mantık parlaklığı değil gölgeyi vermek iyi çalışmalar :)

Yukarı Alt