Işık saçan yazı yapımı

Ndesign

Üye
Tepki
51

Çok kolay olusturabilece iniz bir efektle karşınızdayız. Hemen efektimizi uygulamaya başlıyalım ve 300x300 piksel ebatlarında yeni bir sayfa açaıp zemin rengini siyah ile dolduralim. Daha sonra şekildeki gibi yazimizi yazalim ve (Ctrl+E) yada (Layer>Marge Down) u seçerek layerlerimizi birleştirelim...

Daha sonra Filter > Distort Polar Coordinates açarak gelen pencereden Polar to Rectangular isaretleyerek efekti uygulayın

Daha sonra resmimizi 90 dereceye çevirmemiz gerekiyor ve bunun için (Image > Rotate Canvas > 90 CW) seçiyoruz.Sonra (Filter > Stylize > Wind) açarak buradan Method bölümünden Wind i , Direction bölümünden From the Right isaretleyip uygulayin.Bu filtreyi 2 yada daha fazla uyguladiginizda degisik görüntüler alabilirsiniz ben 2 kez uyguladim ve bu görüntü meydana geldi.

Simdi resmimizi eski haline getirme zamanı. Evet şimdi sırası ile (Image > Rotate Canvas > 90 CCW) ve sonrasinda (Filter > Distort > Polar Coordinates) uyguluyoruz ama önceki gibi degil bu sefer Rectangular to Polar isaretliyoruz.Ve böylelikle yazimiz eski halini aldi ve efektimizide tamamlamis olduk.

Dilerseniz renkleri de iştirip üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.(Image>Adjustments>Variations) bölümünden zevkinize göre renklerle oynama yapabilirsiniz. Bu efekti yaptı ınız zaman Wind filtresini sagdan sola degil de soldan saga da uygulamarla degisik görüntüler alabilirsiniz.​

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
eklediğiniz resmi genel çalışmalara ekledim.. bundan sonra lütfen alakasız yerlere çalışmalarınızı eklemeyiniz...

Tepki
0
paylaşımınız için çok teşekkürler. pohotoshop programını öğrenmiştim hatta bi kaç çalışma bile yapmıştım ama bunu bilmiyordum, aynısını denicem ve sayenizde yeni birşey öğrenmiş oldum. tekrar teşekkürler.

Yukarı Alt