Isparta Mod Bar Tabela Çalışması

ms.dekore

Üye
Tepki
0
Merhabalar :rolleyes:

Isparta'nın renkli eğlence mekanlarından Mod Bar için tabela çalışması yapıyorum. Işıklı tabela olacak. Sahne arkası ve barın zemin katı için kullanılacak. Şimdilik önemli olan yazı tipinde karar kılınması.

Mekan genelde öğrenci ağırlıklı, pop ağırlıklı, klasik orta dereceli bir bar.
Keskin bir özelliği yok.
Tabela için birkaç yazı tipini mekana yakıştırdım. Siz ne dersiniz :eek:

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
456
Belki şu olabilir;
Mod kalın, Bar ince yazı karakteri ile. Mod endirekt aydınlatmalı kutu harf, yada direkt önü akrilik. Bar yazısı neon. Altınada ahşap bir zemin. Royter'da kestirerek. Güzel bir tasarım ve güzel malzeme seçimi...

kolay gelsin.

ms.dekore

Üye
Tepki
0
Ben bar ve mod için aynı aydınlatmayı düşünüyordum ama farklı kullanmak daha iyi bir fikir. Teşekkürler :s8:

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Malzeme konusunda anlaşıldı sanırım hayılı uğurlu olsun. Yazı karakteri olarak hiç birini beğen(e)medim ...

ms.dekore

Üye
Tepki
0
İnce fontları salt kullandım, bar için ince fontlar uygun diye düşündüm. cowboy tipi? modern inceler? Hiçbirini mi beğenemedin? :rolleyes: Bir bar için daha uygun bir font var mı sence? Ne beğenilir, daha şık durur?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Ezberden şu font demek zor, bence diğer fontlarla yazıp nasıl durduğuna bakmak gerekli. Mod Bar'ı bir şekilde farklı yazmak gerekli ki Mod Bar olarak okunsun yoksa insan Modbar gibi algılıyor ...

ms.dekore

Üye
Tepki
0
Aslında algılayışında bir terslik yok. modbar olarak kullandığında db nin aynadaki yansımasını elde ediyorsun, bunu kaçıramam. Özellikle bunu insanın yüzüne şak diye çarpan bir font aradım bknz:görsel 1 ve 5 ;)

Mod Bar, modbar diye keskin bir ayrım yok çünkü barın dediğim gibi kesin kuralları yok henüz ismi hakkında. Dikkat edilecek tek şey bakıldığında evet ya bu kesin şık bir barın tabelası denmesi :cool: bu fonttype aynı zamanda barın kurumsal kimliğinin fontu olacak. Bu da önemli.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Bu tamamen tercih meselesi ama ben Modbar olarak okunmasından sanırım rahatsız olurdum. Bir insan tabelaya gelişi güzel baksa da ilk bakışta neresi olduğunu anlamalı o yüzden bence bar yazısı daha vurgulu olması gerektiği kanaatindeyim. d-b nin ayna görüntüsü bende aynı espriyi uyandırmıyor. Yazıyı farklı şekilde yazdım bir çoğunu beğenmedim gözüme en çok çarpan el yazısına yakın fontlar oldu. Barı vurgulamak için Mod küçük harf Bar büyük harf kullanılabilir. "Evet budur" diyemem ama ilk bakışta şöyle bir şey olabilir diye düşündüm:

Mod yazısı: Script Mt Bold - Bar yazısı: Lynda Cursive ...

ms.dekore

Üye
Tepki
0
Bu daha açıklayıcı oldu, emeğin için çok teşekkür ediyorum. Aklımda :s8:

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
İlk fontun adını nedir? Yollayabilir misiniz bana zahmet olmaz ise?

Yukarı Alt