Joomla hakkında

ecesahin

Üye
Tepki
3
Arkdaşlar benim bir sorunum var. Değerli bilgileriniz ile bana yardımcı olacağınıza inanıyorum.

Joomla tabanlı bir sitede haber güncellemesi yapıyorum.
Ama resim ekleme konularında , mesela resim galerisi hazırlama konusunda çok sıkıntı çekiyorum.

Bazen yazı eklerken kaydetme sorunu veriyor. Bunları g idermek için benim yapabileceğim şeyler nelerdir?

1-Resim ekleme
2- Resim galerisi nasıl yapılır, acemiyim biraz.

Bazen haberleri eklerken yazıyı kaydederken bile sorun veriyor. Bana yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bahsettiğiniz resim galerisi, herhangi bir slayt için mi lazım yoksa haber linki için sürekli kullanacağınız bir klasör/galeri mi yapmak istiyorsunuz?
İkisi ayrıdır joomlada.

ecesahin

Üye
Tepki
3
bana her ikiside lazım.

ama joomlada neden yazı kaydetmez ve benim bu konuda yapabileceğim şeyler nelerdir? onu da merak ediyourum

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Öncelikle yazı kaydetmemekten kastınızı -bunu açıklayıcı bir şekilde yazmadığınız için- yorumlayamıyorum. Yani verdiği hata nedir?
Diğer sorduklarınıza gelince:
1: Slayt için size PhocaGallery tavsiye derim
2: Haber Klasör oluşturmayı şuan elimde şifresini bildiğim bir joomla sistem olmadğı için anlatamıyorum,isterseniz gönderin siteyi pm ile, video şeklinde çekeyim burada yayınlayalım elimden gelen bukadar

ecesahin

Üye
Tepki
3
yeni metin ekleme kısmına geliyorum. BAşlık haber spot heşeyi ekliyorum ama kaydet dediğim zaman kaydetmiyor
bana herhangib bir hatada vermiyor. Hata verse yazmayı isterdim.
site www.habermaden.com

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba Ece Hanım.
İstediğiniz dersi görsel olarak açıklayıcı bir şekilde hazırladım ve aşağıya ekliyorum, indirip k-lite codec programı ile sorunsuz izleyebilirsiniz videoyu.
İçerisinde Haberler için dizin oluşturma,dizinden makaleye görsel çekme, bu dizin için Bölüm ve Kategori yaratma, sonra bunları linke bağlama; Phoca Gallery kurulumu ve galeriyi linke bağlama vs... anlattım. Sıkıntı olursa yine yazınız, anlamadığınız yer falan olursa keza.
Bu arada Ömer Bey'e teşekkür ederiz, dersi size anlatabilmemiz için kendi serverine geçici bir Joomla kurdu ve anlatmam için bana verdi.
Not: Yüklenmiş olan bu joomla versiyonunu daha evvel kullanmadım, menülerin yerleri biraz değiştirilmiş bu versiyonda, dolayısıyla yerlerini ararken biraz bekleme yaptım. ( 1.0 ve 1.5 kullandım genelde, bu ise 1.5.8)

Joomla Sistem iNDiR

ecesahin

Üye
Tepki
3
çok teşekkür ederim. Ömer beyi tanımıyorum ama onada emekleri için teşekkür ettiğimi iletirseniz memnun olurum. Ben hemen izlemeye başlamalıyım

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ömer Bey bu forumdaki Adminimizdir.
Biz teşekkür ederiz.

ecesahin

Üye
Tepki
3
bahsettiğiniz proğramı indirdim.
Bu sayede diğerlerini izlemek yada dinlemek içinde ayrı ayrı poğramlara da gerek kalmadı. Ses dediğiniz gibi normalmiş. teşekkür ederim tekrardan

Yukarı Alt