Kadına şiddet

Tepki
7

Dun aksam gordum adam sokak ortasında kadını dovuyordu kımse birşey yapmıyordu ve cok etkilendim bunları yaptım :(:(:(:(

Tepki
100
@BURÇİN DAMLA YETEN
vardır bir sebebi :D:D:D

ilk resimdeki bayan tam bir savaşçı amazon:)
ikici resimdeki kara çarşaflı kadın ve konu bağdaşmamış maalesef...
biraz alakasız kalmış gibi...
üçüncü çalışmada kan değilde "yaş" damlamasın üzerinde durulsa idi daha uygun düşerdi.
ama emeğinizede sağlık. duygularınızı grafik-tasarım çalışmalarıyla dile getirmeniz
takdir edilmesi gereken bir konu.
şairin şiir, ressamın resim yapması gibi...:)
saygılar...

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
456
@Emine Şahin

her ne sebeble olursa olsun kimse şiddeti haketmez heleki ben erkeğim bakın der gibi sokak ortasında eşini yada kız arkadaşını dövemez, ben ona erkek demem zaten. bunun hiçbir haklı sebebi olamaz. vardır bir sebebi diye bir cümleyi düşünmeyip yazmış olmalısınız.

çalışmalara gelince arkadaşım font seçiminde uyumsuzluk var biz mesajı aldık
ama daha güzel çalışmalar olabilirdi.inşaallah hep beraber istişare ederek çalışma ekleyen
arkadaşlarımızın çalışmalarını daha da güzellştiriceğiz. insan heryorumdan birşey öğreniyor.
bu konuya değindiğin için teşekkürler
başarılar.

Tepki
7
yorumlarınızda haklısın arkadaslar basıt calısmalar oldu zaten hepsı 30 dk bıle surmedı esas calısmamda resımler bana aıt olucak bırden duygularımı yansıttım yenı calısmamı en kısa surede eklıcem

Emine Şahin Nickli Üyeden Alıntı
vardır bir sebebi :D:D

ben buna katılmıyorum esprıde olsa esprısı bence yapılmamalı hıcbırseyı dayakla sıddetle cozemeyız

saygılar

Tepki
100
@Bahtınur YILDIZ
bunu bir espri olarak yazdım.
ama maalesef bu gerçeği değiştirmiyor.
kişinin cahilliğinden desem değil, okumuş belli bir kültüre sahip insanlar bile bunu
yapabiliyor.
yazık hende çok yazık. bu güç meselesi değil kişinin acizliğinin gtöstergesidir...

not: çalışmanız kişisel çalışmalar klasörüne taşınmıştır.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Çalışmalar konusunda Emine Hanımın yaptığı yorumlara tamamen katılıyorum. Görsel seçimleriniz kesinlikle yanlış. Fakat mesaj güzel. Kadın, erkek, genç, yaşlı ayrımı yapılmadan insana uygulanan şiddete hayır temsını da işleyebilirdiniz.

Elinize ve emeğinize sağlık.

Saygılar.

Tepki
62
Efendimiz: "Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh’dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır. Bazı hadisler : (Hanımlarınızı üzmeyin Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]

Tepki
10
Bayan olarak böyle önemli bir konuya yazmayı borç bildiğimi belirtmek istiyorum öncelikle. Ve bir hayvanın bile şiddete maruz kalmasına yüreğimiz dayanmazken nasıl bir vicdan ona hayat bağlayan, eş- sevgili olan kadına şiddet uygular ??? Bunu yapanlara soruyorum ? O ellerini önce vicdanlarına götürsünler (eğer varsa...)

Bu işin ne esprisi nede şakası olmaz, böyle bir konuya bir bayanın bu şekilde yaklaşması beni şaşırttı açıkcası bunu belirtmeden edemeyeceğim...

Çalışmalar yarım saatte yapıldığı belirtildiği için sonraki çalışmaları beklediğimi de söylemek istiyorum... böyle bir konuya değindiğiniz için ve paylaşımınız için teşekkürler...

Tepki
7
@Sena Demirlerli

ben size teşekkür ederim şuan hala bu konu ustude calsıyorum yollayacagım sıteye bıter bıtmez
bu kadar duyarlı oldugunuz ıcın hepınıze ayrıca tesekkur ederım

sevgi dolu günler dileği ile

Yukarı Alt