Kampanya Negatifleri

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89
Negatif anahtar kelimeler, bir kullanıcı arama sorgusuna belirli bir terimi dahil ettiğinde reklamlarınızın görünmesine engel olur. Kampanya Negatif Anahtar Kelimelerini Düzenle aracı herhangi bir kampanyaya bu negatif anahtar kelimeleri eklemenize olanak verir. Örneğin, kitapçınızın reklamını yapıyor ancak ders kitapları satmıyorsanız, kampanyanıza "-ders kitapları" negatif anahtar kelimesini eklemeniz iyi olabilir. Bu, reklamınızın "ders kitapları" veya "kullanılmış ders kitapları" gibi aramaların sonuçları arasında görünmesini engelleyecektir.

Aracı Kullanma

Kampanya Negatif Anahtar Kelimelerini Düzenleme aracına erişip kullanmak için:

adwords.google.com.tr adresinden AdWords hesabınıza giriş yapın
Kampanya Yönetimi sekmenizde Araçlar bağlantısını tıklayın.
Kampanya Negatif Anahtar Kelimelerini Düzenle'yi tıklayın.
Açılan menüden düzenlemek istediğiniz kampanyayı seçip Git'i tıklayın.
Negatif anahtar kelimelerinizi 'Kelimeleri el ile girin...' alanına girip Anahtar Kelimeleri Ekle'yi tıklayın.
Negatif anahtar kelimeleriniz birden çok Reklam Grubunda görünürse, Tam Temizle işlevini kullanarak bu anahtar kelimeleri Reklam Grubu düzeyinden çıkarıp kampanya düzeyine ekleyin. Negatif anahtar kelimelerin konumunu seçmek için birinci adımdaki açılan menüyü kullanın ve 'Tam Temizlemeyi Çalıştır'ı tıklayın.
Uygun negatif anahtar kelimeleri belirleme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Anahtar Kelime Aracı sayfasını ziyaret edin. Bu araç reklamınızı tetikleyebilecek anahtar kelimeleri listeler. Anahtar Kelime Aracı tarafından önerilen anahtar kelimelerden biri veya birkaçı Reklam Grubunuzla doğrudan ilgili değilse, bu anahtar kelimeleri negatif anahtar kelimeler olarak eklemek hedef kitlenize daha iyi ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
 
Yukarı Alt