Kamyonet arka plan için yardım lütfen?

omer2361

Üye
Tepki
1
Slm arkadaşlar foruma yeni üye oldum :) konu açarken bir hatam olduysa affola...

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var kamyonetin arkasındaki fonu felan kesmem gerekiyor ve lastiklerinin daha siyah görünmesi gerekiyor kartvizit yapacağım beceremedim Son çare olarak forumun tecrübeli üyelerinden yardım istemekte buldum Fotoğrafı aşağıya atıyorum müşteri bu fotoyu verdi..
Şimdiden teşekkür ederim....

Not : Sadece kamyonet kalacak..

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyelim o zaman..

Fotoğrafı dekupe etmek gerekiyor. Bilgisayarımda ps yüklü değil artık.. Yardım etmek isterdim ama edemiyorum
Dekupe nasıl yapılır ile ilgili bir video eğitim var forumumuzda bunu izlerseniz size yardımcı olacaktır. Tıkla
Dekupe işleminden sonra da biraz renk ayarlaması yapılacak ;) Nasıl derseniz.. Photoshop menülerinden image menüsü altında levels, curves, hue saturation gibi komutların yardımıyla tabi :)

omer2361

Üye
Tepki
1
hosbulduk yardımınız için teşekkür ederim verdiğiniz linkten izleyemedim ancak başka bir yerden izledim dekube videosunu :) ancak benim bunu yapmam günler alır :D

omer2361

Üye
Tepki
1
@Aslı SAYILIR

hosbulduk yardımınız için teşekkür ederim verdiğiniz linkten izleyemedim ancak başka bir yerden izledim dekube videosunu :) ancak benim bunu yapmam günler alır :D

omer2361

Üye
Tepki
1
yaptım son halini aşağıya atıyorum yanlız lastikleri yapamadım onun bir çözümü var mı? birde fotoda gördüğünüz gibi orta kısımları da dekupe yapmam gerekiyor ayrı ayrı mı yapmam gerekiyor yoksa hepsini aynı anda yapabilir miyim?

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Pen tool ile yaptığını farzediyorum dekupeyı .. Dekupe yaparken pen tool ile birden çok alanı çizip daha sonrasında yolu şeçime dönüştür yada CTRL+Enter ile seçime çevirip DELETE tuşu ile silebilirsin ;)
Mesela senin resminde kalan kamyon kasasında bulunan kare kare boslukları önce tek tek çizim CTRL+ENTEr ardından DELETE ile tek seferde silebilirsin..Program kurulu olmayınca anlatmak zor oluyor akşama kadar halledemezsen görsel olarak anlatmaya çalışırım gece

omer2361

Üye
Tepki
1
Son hali :)

Aslı hanım tekerler biraz bozuk çıktı birazda çamurlu acaba kartvizitte çok belli eder mi? yukarıda söylediğiniz yöntem (image> levels>curves>hue saturation) yaptım ama olmadı belki de ben yapamadım :) bu tekerleklerin rengini ve şeklinide halledersem dört dörtlük olacak inşallah :) kusura bakmayın sizide çok meşgul ettim..

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Şeklini de pen tool kullanarak yapamıyorsan dikdörtgen seçim aracının altında elips seçim aracı var onunla dene bakalım :) Bu arada o şekilde seçim yaptığında seçimi ters çevir işlemi yapman lazım CTRL+SHIFT+I ardından delete ;)

Ekleme ...

Ayrıca çamurlu kısımları kaybetmek için doku taşıma işlemi yap .. Senin için en kolay yol Stamp tool kısayolu S bu aracı aktif et .. Önce yukarıdan fırçanın ayarını yapar gibi yumuşak kenarlı bir daire seç ve ebatını dilediğince ayarla.. Tavsiyem küçük px ler ile çalışman ve ekrana oldukça yakın çalışarak bu işlemi yapman ;) Önce ekrana oldukça yaklaş görebildiğin kadar ve ardından alt tuşu ile temiz yerden dokuyu al kirli yerlerin üzerine tıklayarak temız dokuyu aktar ;)

----------

Gerçekten zor oluyormuş program karşında olmadan anlatmak ama bu kadar yaptın geriside olacak.. Böylece sende öğrenerek yapmış oluyorsun daha faydalı oluyor gibi ne dersin ?

Renk için sadece levels değil curves var orada onunla ayrıca hue and saturation var (mesela kamyonette pembelik var biraz gördün mü magenta ayarları ile oyna.. ) bıraz da brıghtness ıle parlaklık vermek lazım ;) deneme yanılma ile en iyi sonucu bulacaksın ...

Yukarı Alt