Kara kalem çalışmalarım...

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
16 yaşındayım.

Her hangi bir eğitim almadım.

Değerli yorumlarınıza ve eleştirilerinize bırakıyorum...

Yeni kursa başladım iki gün oldu bu alanda inşallah kendimi geliştiricem :)

bertanm

Üye
Tepki
0
model çalışmadan önce tors yada cisimleri çalış . gölgelemen ice gelişsin modele bence öyle geç .Ama yetenekli olduğun belli.

Gölgeleme tekniğin tarama tekniği.çizgisel olarak.Değiştir bence 2b yada 3b faber kalemle çok daha güzel gölgeleme yapabilirsin.belki zaten bunu kullanıyosundur fakat yumuşuk gölgeler yap.birde mesela torsda gölgeler fazla karanlık.yani torsu o kadar karanlık görmediğine eminim o kadar siyah yapmana gerek yok.kalemi yan tutarak çok hafif gölge versen yeter:)

Fakat yeteneklisin belli.yaşından dolayı galiba lise okuyosun.meslek lisesi okumanı isterdim:)

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
meslek lisesi okuyorum zaten grafik ve fotoğrafçılık bölümü :)
Aslında evet torsta o kadar fazla gölge yoktu ama ben hatlarını daha belli etmek için biraz fazla gölgeleme yaptım.
2b kullanıyorum daha çok ama eskiz yaparken gölgelemede 4b 5b kullanıyorum.
Yorum için çok teşekkür ederim. :)

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
Yaşınıza göre değerlendirirsek; gelecek vaadettiğinizi görebiliyorum,
fakat; iyi bir eğitim ve yılmayan bir azimli çalışma ile olabilir,
Kendinize zaman ayırıp, objektif bir bakışla mesleki bilgi ve tecrübenizi gözden geçirin,
Zayıf bulduğunuz / olduğunuz, alanlarınızı yanlarınızı geliştirmek adına önce;
ne nedir? nasıldır? nasıl yapılır? referansları nelerdir? bunun belli bir kuralı varmıdır?
temel başlangıç noktası nedir? neler gerekir? nasıl bir yol izlenir? olmazsa olmazları nelerdir?
vb. vs. gibi ana dinamik kuralların araştırmasını yapın,
en önemlisi de, durmayın, yılmayın, sıkılmayın üstüne üstüne gidin kalemin, füzenin, çizimin, kağıdın...

Şerife ERTAŞ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
65
Haklısınız gerçekten.
Elimden geleni yapıcam Murat Bey bu alanda ilerlemek çok istiyorum bunun içinde çok çalışmam gerekiyor.
Verdiğiniz bilgilerden dolayı size çok teşekkür ederim dikkate alıcam söylediklerinizi eksiklerimi bulup kendimi sorgulamam gerekiyor. İnşallah sizler gibi bende iyi bir grafiker olurum. Kendimi geliştirmem için kursa başladım kurs sonunda ilerleme sarf ettiğimi sizler söylersiniz.Kurs sonunda yaptığım çizimleri tekrar koyacağım bakalım ne kadar fark var :) elime aldım kağıt kalemi çizmeye hiç durmadan sıkılmadan devam... :s8:

Tepki
3
Kara Kalem Çizimlerine Bende Çok Özendim Ama Bir Türlü Yapamadım :)

Tebrikler . Umarım Çok Daha İyi Çizimler Yaptığını Görebiliriz

Yukarı Alt