Kartvizit Çalışmam

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Neden görselleri tam olarak göremiyorum ben..Yanlarından croplanmış gibi...Kaydederken bir sorun mu yaşıyorsunuz bilerek mi bu şekilde kaydediyorsunuz..

Yoksa sorun benim cihazın önizlemesinde mi diye düşünmeden edemedim ama bir sizin paylaşımlarınız bu şekilde...

Tapatalk ile gönderildi...İmla hataları için kusura bakmayın...

Cengiz Duhan

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
23
@designertolga

öncelikle forum kuralları gereği iletişim bilgilerini gizlemelisin, çalışma bence vasatın altında, font tipografi vs, sorunlar var, örnekleri incelemeni nacizane tavsiye ederim,
başarılar

Tepki
0
yorumunuz için teşekkür ederim sanırsam ben bu işte epey bir başarısızım kendimce bir şeyler yapayım dedim anlaşılan becerememişim yolun başında iken bırakayım bu işi :)

CemilAL

Üye
Tepki
25
Biraz sert olmuş ama üstteki şahıs haklı. Doğru bir üslup mu, hayır. :D Yeni başlayanları bu işten soğutmak değil daha çok cesaret vermek lazım. Geçelim bunu şimdi. :D Öncelikle Fontların bir biri ile uyumu pek hoş olmamış, logo dışında aynı fontları kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca Comic Sans pek tercih edilen bir font değil emin ol. :p Yazılara biraz eğim verebilirsin o dalgaya uydurabilirsin mesela o düz yazıları. Adres, telefon mail genelde yan yana olur iletişim bilgileri. Onları anyada konyada yapma o kadar. :D Hadi telefon bir nebze ama diğerleri bütün olsun biraz. Sonra açık renkli mavi kuşak ve facebok linkinin yazdığı mavi yerin kalınlıklarını da aynı yapmaya çalış uyumlu olur :D

Son olarakta, eğer sert eleştirilere bakıp bırakacaksan başlama bence. Onlara düzgünce cevabını verip teşekkürünü edip hatalarını düzeltmeye bak. Çünkü bunlar hiç yani. :D

Ayrıca vasat ortalama demek, ortalamanın altında çalışman hatalar yüzünden ama çok rezil değil, büyütülecek bir sorun yok, bırakma hemen öyle. :D

Tepki
0
teşekkür ederim yorumunuz için bir nebzede olsa rahatlama oldu aksine bırakmaktan çok yanlışlarımı düzeltmeye yoğunlaşıyrm

Cengiz Duhan

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
23
@McCcDd

Öncelikle üsteki şahıs gibi çirkin bir uslup ne derece doğru bunu bir düşün, orda ismim yazıyor, ben sana alttaki şahış diyebilirim çünkü ismin belli değil, mcccdd ????
arkadaşın yaptığı çalışmaya gelince "bence" diyerek şahsi fikrimi belirttim sorun gördüğüm yerleri belirttim ve nacizane bir tavsiyede bulundum ve samimi bir cevap yazdım ve başarılar diledim, yazdıklarımdan çıkarılacak sonuç bu olmamalıydı, daha neyapablirim,
ayrıca sende söylemişsin ve kendinle çelişmişsin bu yoruma kızıp mesliği bırakacaksan hiçi başlama diye.

Tepki
0
güzel olmuş fakat çok sade buldum ama yinede ellerinize sağlık benim çalışmalarım yanında hiç :D

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
Çıktığın bu yolda daha ilk engelde eğer bırakmayı düşünüyorsan açıkcası çok geçmeden bırakacağının sinyalleridir. Kimse başarısız değildir. Doğuştan başarısızım yapamam ben beceremem diye bir şey yoktur. Bu işleri kimse doğuştan öğrenmedi. Bir çok profesyonelle bir otur konuş acaba öğrenene kadar neler yaptı ne yollardan geçti? Senin yerinde olsam Cengiz Bey'in dediklerine bir nebze kulak asıp bunu seni eleştirmek için değil daha çok çalışmaya ve daha çok gelişmeni istemesinden kaynaklı olduğunu görebiliyorum. Bir grafik tasarımcısının en önemli özelliklerinden biri olmalıdır ki herşeyi önceden kavramak, üslüp, düşünme isteği, sorgulamak bunlar senin tasarım sürecine bile katkıda bulunacak temek özellikler.

CemilAL

Üye
Tepki
25
@Cengiz Duhan

Bende bundan bahsediyorum işte, kullanılan kelimeler önemli. Karşı tarafı soğutacak kıracak kelimeler kullanmak eleştiri yaparken çok mantıklı olmaz bence. Vasatın altında demenin bin bir kibar yolu var dilimizde, birini kullansanız daha hoş olabilirdi. Tavsiyeyi taşa bağlayıp adamın kafasına atmak pek akıl karı bir fikir değil. Benim dediğimle ne alakası var anlamadım, kendimle neresi çelişiyor? Sizin yaptığınızın doru olmadığını ama ne yazık ki yapanların olduğunu, bunlar yüzünden kırılmaması gerektiğini söylemişim. Eğer kırılırsa bunlara işe başladığında daha çok üzülür, hiç başlamasın o yüzden. Şahıs dediğim içinde kusura bakmayın, biliyorum hoş değil kaba ama bir kelime bile ne kadar rahatsız ediyor görün istedim ki kesinlikle saldırgan bir yanı olmayan bir sözcük normalde. Ayrıca ismimin yazmadığını biliyorum değiştirtemedim. :D

Yukarı Alt