karya izcilik afis calismasi

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@fatihusa

merhabalar
çalışmanızı yorum almak için eklediniz
ama yorumları dikkate almak yerine kendinizi ve işinizi savunuyorsunuz
şahsi fikrimi de söyleyeyim; photoshoptaki tüm efektleri eksiksiz uygulamak fark yaratmaz
çünkü her amatör başlangıçta bu yollardan geçmiş bu yanlışları yapmıştır
saygılar

fatihusa

Üye
Tepki
0
@sedat gül

oncelikle sunu belirtiyim.sizin mantiginiza gore butun afis calismalarinin.sik zarif olmasi gerekirse.ozmn yapilan her calisma ayni mi olmali bu mu sizin anlayisiniz?bu mantiga gore ortaya cikan mukemmel eserlerin hicbirisi olmamis mi oluyo?bence yapilan afis calismalarina bi iice bakin once.herkezin bi tarzi vardir kimse.sizin gibi sik ve zarif yada yalin olmak zorunda diildir.
Bir ikincisi ornek olsun diye bana kendi yaptiginiz calismayi sunuyosunuz bunun mantigi nedir?bi kere konu icerik hersey farkli ben neyini ornek alacam bu calismanin?sunu mu yapmaliydim yani mesela izcilik afisi icin bi orman resmini pembeye boyayip,etrafina bi kac resim koyup sizde bize katilin mi dicektim,?dugun davetiyesi gibi.bu mudur yani?yada sizce ne yapilmaliydi bi solermisiniz?
Bide buraya sonucta biyesler paylasmayak icin,hatta ogrenmek,bilgi edinmek icin insanlar giriyo.eger burda yapici elestiriler yaparsak cok daha iyi olur.nebiliim burayi sole yapabilirdin,surasi olmamis,sunu dene gibi yani bi alternatif fikir ureterek yapilan elestiriler.yoksa bende burda sabaha kadar milleti elestiririm,su olmamis bu bole sole diye.bunu herkez yapabilir.senin bi cozumun bi alternatifin var mi ben ona bakarim.
Sonuc olarak renkler ver zevkler tartisilmaz.yani herkez herseyi begenmeyebilir bu cok normal,buna bisey dedigimde yok zaten
ama siz kalkip.bu afis olmamis al bak ben yaptim bu oldu derseniz.buna ben bencillik hatta kendini ustun gormek derim ki grafik isi yada tasarim adi ustune cok ozgun bisydir.herkez herseyi istedigi gibi tasarlayabilir onemli olan.yaptigin calismayi nekadr ucuk kacik bile olsa karsiya begendirebilmek, bi tarz sahibi oldugunu gosterebilmektir en azindan ben bu sekilde dusunuyorum ve bunada saygi duyulmasi gerekir.bende herkezin gorusune saygi duyarim.umarim aciklayici olmustur saygilar

Arzu hanim benm zaten.dikkar ederseniz yapici elestirilere verdigim tepkiler gayet normal.bende bi arkadasta demisti goz yorucu kalabalik diye.bende dedim evet farkindayim diye.bunda bisey yok zaten.bu bnm secimimdir bole uygun gormus olabilirim.sizde elestirebilirsiniz tabi ki de.ama cikipta yok bu olmamis ben yaptim al sana ornek tarzi.konuyla alakasiz bi sekilde yorumlar yapilirsa buna tepkisiz kalmak mumkun diil.burda kimse kimseden ustun diil saygilar

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@fatihusa

Fatih bey, olaya tamamen objektif bakmaya çalışıyorum. Söylediklerinizde haklı olduğunuz ve olmadığınız noktalar var. Sedat beyin kendi çalışmasını sizin çalışmanız içerisine kötü niyetle eklediğini düşünmüyorum. Fakat dediğim gibi bunu istemiyorsanız bize bildirmeniz yeterli, benim söylemeye çalıştığım şey forumda polimik yaratmadan bazı şeyleri çözmenin hepimize yarar sağlayacağıdır.

Çalışmaya gelince tabiki her afiş sade ve zarif olmak zorunda değildir, fakat grafik sanatında bazı bilimsel kurallar vardır. Örneğin bir afişin yanından araçla geçerken afişe baktığınızda o kısacık süre içerisinde verilmek istenen mesajı net ve öz bir biçimde algılamanızdır. Arkadaşların size bahsettiği şey budur.

Bence konuyu daha fazla uzatmayalım. Bir birlik içerisinde paylaşımlarımıza ve saygı çerçevesi içerisinde yorumlarımıza devam edelim.

Kolaylıklar dilerim.

fatihusa

Üye
Tepki
0
Oncelikle sunu belirteyim.ben zaten ole bi niyette ne oldum nede soledim ben fark yaratirim sudur budur diye.sonucta bu zevk meselesidir dimi siz begenmezsiniz ben begenirim bu cok normal.ona bisy dedigimiz yok zaten.ben buraya calismlarimi elestirin ve yorum yapin diye koyuyorum,insanlarin begenisine sunuyorum.ama yapici elstiriler genelde az gelio.burda amac nedir yani?siz bi calismayi koyuyosaniz burya dmek ki bi nabiz yoklamasi istiosunuz bi fikir cikicak belki calismanizi degistiriceksiniz.ama baktiginiz vakit koycanada pisman oluyo insan.cunku bizim turk insaninda var bu ben yaptim oldu mantigi.bunu asmak lazim.saygilar

Arzu hanim.kesinlikle katiliyorum size uzatmanin bi manasi yok.bide ben sunu dicem sonucta bende biliyorum afis calismasinda nelere dikkat edilmelidir.fakat icerik ve konuya gore ben calismami olustururum.tek bi cizgide hareket etmek bnm felsefemde yok.ama beyefendinin tarzida odur ona bisy demiorum saygida duyarim.ama oda saygi duymali.ben kotu niyet aramiyorum ama bu sekildede cozum olmaz saygilar

k.Erginer

Üye
Tepki
0
ooo bura karışmış :] Neyse saadete gelelim dostum biraz daha anlaşılır font kullansan bi yazıya 3-4 renk vermesen birazda sadeliğe kaçsan güzel birşeyler çıkar. Tartışmaları okumadım ama yaptığın işe göre galiba yenisin ama bunu yapan daha iyisinide yapar, kolay gelsin.

gkgokhan

Üye
Tepki
0
Tasarım için tasarım ile satış için tasarım'ı bize çok iyi kanıtlayan bir çalışma.

Bana ustamın söylediği bir söz vardı. "Müşteri gibi düşün, empati kur ve yaptığın işe tekrar bak. Sen olsan alır mıydın?" demişti.

Bir veliyim ve çalışmaya baktım. Ama yoğunlaşamadım.

Bir tasarımcı olarak baktığımda ise "SAFARİ - ATEŞİ" yazılarındaki i'lerin noktalarının görsele taşması, buna karşın üst metindeki "BİSİKLET"in i sinin taşmaması, "KARYA İZCİLİK GENÇLİK SPOR KULÜBÜ"de kullandığınız pembemsi stroke, e-mail ve web adresinde kullandığınız koyu gradient ise okumaya zorluk çektirmiş. Peki sol altta ki 3 logo?

Çalışmayı monitöründe aç ve 1.5 metre geriye git. Birde böyle gözlemle.

Yukarı Alt