Katıldığım bir yarışma için Tek Kırım Tebrik/Kutlama Kartı 3D Sunum

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Emre Şerim
Merhaba Emre Bey;

İzninizle açıklayabilirim. :)
Şuanki kalınlık gayet yerinde, yani aslında dikkat edersek içinde ışık olmayan kabaklarda zaten kabak kalınlığının olduğunu görebiliriz, bu kalınlık Extrude değil tabii ki, affınıza sığınarak bu gibi yerlerde tip olarak Extrude kullanmak istenmeyen sorunlar doğurur, onun yerine Shell kullanılır ise lokasyon sorunlarıyla boğuşmak zorunda kalmayız.

Buradaki Shell değerimiz 3cm, zaten içi oyulmuş bir kabak en fazla kaç santim kalın olabilir ki :)
İçinde ışık olan kabaklarda iç kısımlardaki 3. boyut ortadan kaybolmuş gibi görünüyor ancak bunun nedeni bu sitenin eklenen görselleri otomatik küçültmesi, orjinal çıktısında iç kalınlıklar da gayet açık seçik farkediliebiliyor, forumumuzun azizliği diyelim, hehe :)

Ben yine de bununla yetinmedim, görselde derinlik etkisi yaratabilmek için sahnede "3 Nokta Işıklandırma Yöntemini / Three Point Lighting" kullandım. Bu tekniği objelerin dış geometrisinde 3 boyutlı ışık yaratabilmek için kullandım elbette.
"Küp" ve "Karma Bakış" adlı çalışmalarda bu tekniğin meyvelerini görebiliriz sanırım.
Özetle, bundan fazla Shell vermek çalışmayı amatör gösterirdi.
Size değerli eleştrileriniz için teşekkür ederim, çalışmamı yeniden gözden geçirmeme olanak sağladınız, bu benim için gerçekten önemlidir.

@Kemal Aksekioğlu

Teşekkür ederim Kemal Bey, umarım kazanırım ancak zorlu bir yarışma olacak gibi :)

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
@Hakan Dağdeviren

yorumlarınız için teşekkürler. ben küreden modelleyerek ilerlediğinizi ve gözlere vray light verdiğinizi düşünerek hareket ettim. tamamen shell olduğunu bilmiyordum. zaten shell olduğu durumda gözlere extrude veremezsiniz çünkü içi boş :) anlattıklarınızı da göz önünde bulundurunca zaten benim gözüme takılan başka bir şey yoktu, dört dörtlük bir çalışma ellerinize sağlık tekrardan.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Evet, aynen dediğiniz gibi :) ben de teşekkür ederim size.

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Tebrik ederim Hakan DAĞDEVİREN, başarılarının devamını dilerim...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Şener CANÖZ

Teşekkür ederim Canöz. Aynı dilekleri size de iletiyorum.

@Özgül

Teşekkür ederim Öz, beklemiyordum dersem herhalde yalan olurdu.

@ZxxxE

Teşekkürler arkadaşım.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Takdirin için çok teşekkür ederim arkadaşım.

Yukarı Alt