Katıldığım İkinci Yarışma için Online Oyun Silah Tasarımı

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Ufuk Guler

Merhaba Ufuk Güler,
Beğenmenize sevindim, Knight Online Oyunu pvp değil de mmorpg oyun türüdür belki biliyorsunuzdur. Item ise orada düzenlenen global bir yarışma için hazırlanmış bir çalışma. Bakalım, kısmet :) Zaten yarışma sonuçları K.O'nun facebook ve twit sayfalarından da ayrıca duyurulacakmış.

@ZxxxE

Merhaba ZxxxE
Beğeniniz için ikinci defa teşekkür ederim.
Biped'in kullanılış amacını elbette ki ibliyorsunuzdur, bu konuda sıkıntımız yok. Ancak burada biped'i sadece itemin bir karakter hareketlerinde nasıl göründüğü hakkında fikir vermek için kullandım demek istedim :)

Bana iltifatlarınız için teşekkür ederim, şaşkınlık yarattığım için ise özür dilerim ancak bir karakter yaratmak siz de biliyorsunuz ki çok meşakatli bir iştir. Bir de burada söz konusu eski zamanlarda kullanılan bir item olunca ona adam akıllı bir sövalye yaratmak gerekecek, kılıcı modern giyinmiş birinin eline veremeyiz ki bu abes olur di mi :)
E şimdi karakteri kaslı ve dinamik yapmak da gerekecek, vücut hatları normalden biraz daha irice, görüntüsü biraz daha kahramanca olmalı, her karakterden sövalye olmaz,malum.
O tamam ise bu defa kıyafet sorunu bizi yakalar. Kıyafet için öyle takım elbise giydiremeyiz bu adama. Sövalye kıyafeti olmalı bu. Zırhlar, koruma plakaları, bunların üzerine geçecek motifler, şunlar bunlar. Kıyafet tasarımı çok detaylı ve zor bir süreçtir bu tür oyun pazarında. Çok sıradışı,yaratıcı olunmalı.
Bu işler için oyunlara danışmanlık eden gerçek tasarımcılar vardır. Örneğin karakterlerin kıyafetleri için modacılar vardır; karakter biçimleri, saç başları için makyözler vardır, bunların çizimi için Illustrator ve CG artistler vardır, vesaire.
Görüldüğü gibi bir sövalye yaratmak benim buradaki amacım için çok fazla :)
E bende de hazır model kullanma huyu olmadığı için doğal olarak itemi bir bipede verdim. Ama söz konusu illa zorluk beklentisi ise, bir biped'i riglemek de çok kolay değildir :)
Tekrar teşekkürler.

Sinan KAYA

Üye
Tepki
40
süper olmuş hocam.Hançer boyutunda daha iyi olurdu bence. şahsi görüşüm başarılar.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Sen şu an göremesen de ayakta alkışlıyorum. Tebrikler ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkür ederim yorumunuz için ZxxxE ve Şener.

Yukarı Alt