Kendi anlatımım çanta çizimi

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ders olarak anlatması gerçekten çok kasıcı oluyor.. Onun için anlamadığınız bi nokta olursa burdan sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.. Derse geçmeden önce belirtmek isterimki bi anda çanta bitmiş gibi görünüyor ama birazcık kendinizden bişeyler katmanız için ss aLmadım 1 adımı atladım...

Derse geçelim...

1. F6 ile herhangi ebatta bir köşegen çizelim...

2. Shape tool aracını seçip köşegenimize bi kere tıklıyoruz!!CONVERTLEMİYORUZ!!

3. Daha sonra her hangi bi köşesinden tutup şekildeki gibi köşeleri yumuşatıyoruz...

4. Şimdi pick tool seçili iken ctrl ve + tuşlarına basıyoruz bu işlem nesnemizden üst üste 2 tane yapmamızı sağlıyor... Daha sonra 2 kere aşşağı 2 kere sağa basıyoruz klavyeden ve şu şekli alması gerekiyor...

5. 3D efekti vermek için resimdeki qibi köşeleri tamamlıyoruz...

6. Gerçekci olması için şekildeki gibi eğiyoruz...

7. Gene ctrl - + ile kopya oluşturuyoruz ve resimde gösterdiğim icona basıyoruz.. Daha sonra çıkan şekli çantaya yakışacak şekilde yerleştiriyorz...

8. Gerisi size kalmış bişe ben iç tasarımı yapmadım.. Ama yapmak isteyen olursa çok zor bişe deil efektler vererek ve eğriler çizerek daha gerçekci hale getirebilirsiniz bu derste mantığı göstermeye çalıştım birşeyler elde etmek için anlatmadım bu dersi..

Son hali ;

U

User

Misafir
@admin

ders için eline saglık bigboss ama cantanın içi yok :D

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
@duygujum

Yetenek lazım tabe :D:D:D:D Şaka tabiki ama anlatımda zorlaşıyor yapmak basit ama anlatım zor olunca :(

Shahyn

Üye
Tepki
0
hmmm... eline sağlık emek var sonuçta ama basit olmuş :) pek gerçekçi bi görünümü olmamış... çizimlerin işlerde kullanılabilme özelliği olmalıdır o bakımdan söylüyorum... bu çizimi herhangi bi işte kullanamazsın sende biliyosun ama amatör olarak çizime başlıcaklar için güzel bi el alıştırması olur :)

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Yoo içinide çizersem ben bunu çanta firmasına logo olarak kullanırım...

Ndesign

Üye
Tepki
51
çantan ilginç olmuş ellerine sağlık fakat derinlik verseydin iç tarafa birkaç tane de enine boyuna çizgi atsaydın o zaman çantaya benzerdi ha bide mavi renk hiç gitmemiş

Shahyn

Üye
Tepki
0
@BiGG_BoSS
eminmisin??? çanta firması logosunda çantamı kullanır sence?

Yukarı Alt