Kendi imaj çalışmam :D

husnuatik

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar kendi resmime yaptığım bi düzenleme yorumlarınızı bekliyorum böylelikle eksiklerimi görmüş olurum şimdiden tşk tüm grafikerler.org ailesine... :D

şahrud

Üye
Tepki
4
Eksikleriniz görmemiz için fotoğrafın ilk halinide yüklemelisin neler yapmışsın bi görelim

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Buna siz ne diyorsunuz mesela , ya da bu ne olacak,bir adı var mı zihninizde bu tasarımın?

Afiş mi ,CD kapağı mı Poster mi?

husnuatik

Üye
Tepki
0
ya poster düşüncesi ile hazırladım... ilk hali konulması neden gerekli onu anlamadım dostum ama haklı olabilirsin fakat bu haliyle yorumlaman daha iyi olur çünkü ben dizayn hakkındaki düşüncelerinizi almak istiyorum. bundan sonraki çalışmalarımda dediğin gibi before - after koyarım :D yorumlarınıza tşk ederim

Tepki
100
@husnuatik
bundan sonraki çalışmalarınızda öncesini ve sonrasını koymanıza gerek yok.
sadece bu tarz çalışmalarınızda manipülasyon olduğu için öncesini koymanızda yarar var.
yorum ve değerlendirme açısından manipülasyon içerikli çalışmalarınızın öncesini ve sonrasını koymalısınız. "şahrud" için verdiğiniz cevap içerisinde kullandığınız smile farklı bir anlam taşımış. kusura bakmayın ama biraz ukalaca bir tavır olmuş. o sırıtan dişleri tek tek sökmek gerekirdi ama :D:D:D neyse ...

@Burak Hüseyin
resminizin öncesini ve sonrasını koymuş olsa idiniz böyle bir soru sorulabilir miydi?
bilmem anlatabildim mi?...

bu çalışmanızda bunları bir tarafa bırakırsak, sizce ne var?
siyah beyaz bir resim üzerine kondurulmuş iki satır yazı.
bu mudur yani?...

edit: tabiiki çalışmanızın maksadınıda biraz anlatmalısınız. her ne kadar serbes bir çalışma olsada...
ne amacınız vardı, ne anlatmaya çalıştınız? amacınız ne idi ne kadar amaca hizmet edebildiniz?
bu soruları biz sormamalıyız...

örnek; ilk mesajınızda "resim üzerinde düzenleme" demişsiniz.
sonraki mesajınızda "poster" demişsiniz. ikiside çok farklı şeyler.
resmin altında kullandğınız kulağa benzer radyo dalgaları yayan şekil nedir? neyi anlatmak istiyor.
hemen altına yazdığınız ingilizce sözcükle tamamen çalişki içinde kalmışsınız.

1) "see the difference" türkçesi; farkı gör
2) karakule altına yazdığınız slogan ise, "başlı başına bir marka"

peki buradaki çelişkiyi çözümleyebildiniz mi?
hem diyorsunuz başlı başına marka, yani rakip kabul etmiyorsunuz, sonrada farkı gör diyerek kendinizi diğerleri ile kıyaslamamızı istiyorsunuz. haksız mıyım?
birde farkı gör derken "kulak" benzeri şekil kullanmakta yanlış değil mi?
gör: göz
işit: kulak

hadi şimdi sen benim yazdıklarımı yorumla bakalım...

husnuatik

Üye
Tepki
0
müthiş yazmışsınız valla takdir ettim... sırıtma işareti derken gülme anlamına gelmesini isterdim ama dediğiniz gibi bi durum ortaya çıkmış özür dilerim... artık smiley kullanmak yok.. ya ben bu işlerle kesinlikle bi tecrübe sahibi değilim buraya da o yüzden üye oldum ki biraz tecrübe edineyim... şimdi burada çalışmalarda ne gibi özelliklere dikkat etmek gerekir onu anlamaya çalışıyorum ki şunu anladım onu da becerememişim... eksik resim koyarak bi çok eleştiriye maruz kaldım... eleştirmek ve eleştirilmek güzeldir o yüzden söylediğiniz her eksik tarafı dikkate alıp sonra ki çalışmalarımda uygulamaya geçcem. ve demişsiniz ki bi resim 2 yazı ? çok kapsamlı bişey istemiyorum ben sadece poster amacı güdüyorum yaparken ha ilk mesajda anlatamamışım olmamış.. kendimi hiç bu kadar cahil hissetmedim açıkcası :) neyse yorumlarınız için tşk ederim söyledikleriniz tek tek dikkate alınacaktır emin olun... :)

Tepki
100
@husnuatik
evet bir resim ve iki yazı...
bazen bu bile çok gelebilir. bazen tek bir resim bile çok şey anlatabilir.
ama söylemek istediğim şu, başından beri söylemeye çalıştığım yani.
çalışmada ne vermek istiyorsunuz ve bunda ne kadar başarılı oldunuz.
dolayısı ile sizin çalışmanızdaki maksadınız anlayamadığımız için daldan dala konmak zorunda kalıyoruz....

husnuatik

Üye
Tepki
0
tekrar özür dilerim yetersiz kaynak için ukala biri olmak istemem gözünüzde :) diğer çalışmalarımızı ekledik onlara da yorumlarınızı bekliyorum...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Bak kardeşim, yeni başlamışsın ve çok iyi bir öğrencisin her söylenenden birşeyler kapmaya çalışıyorsun... Her ne kadar yaptığın çalışmada mesajı doğru veremesende, Ben grafikerim diyen birçok arkadaştan daha doğru obje yerleşimi yapmışsın... Seni kutluyorum. Çalışman hakkında başka yorum yapmak istemiyorum. Arkadaşlar söylemişler olması gerekenleri zaten...

Biraz araştırıp eleştrileri cankulağı ile dinleyerek çok yakın zamanda çok iyi işlere imza atacağını görüyorum.

Başarılar..

Yukarı Alt