Keske... (?)

PEA

Diline sahip çık
Tepki
19
Keske cevremdeki gereksiz insanlardan kurtulabilsem.. Ah benim iyi niyetim ah yumusak kalbim...

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor.
sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun
Montaigne

Ozgul

Üye
Tepki
57
Az önce aynı lafı çok sevdiğim birine daha dedim. Hayatımıza kim çıkıyorsa ya da her ne yaşıyor isek, bize bir şeyleri öğretmek için ya da farkettirmek içindir. O yüzden onlardan alacağınızı artık alın ve serbest bırakın da gitsinler. Yolu tıkayan belki de sizin onlara bağlılığınız. Ne alaka ben seçmedim ki, onlar geldi diyebilirsiniz. Dışımızdaki kudret rasgele işletmiyor yasalarını, ne yapıyorsa belli bir düzen ve anlam içinde yürütüyor. Kendinize dönün, ilgi ihtiyacı karşılanmayan kim olursa olsun buna dayanamaz ve gider...

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Keşke kelimesini kullanmayı çok önce bıraktım ben. İyi yada kötü ne amaçla olursa olsun hiç bir şekilde kullanmıyorum. Hayatımıza giren tüm insanlar koca koca yaralar bırakıp çıkıp giderler hayatımızdan. Yada kocaman boşluklarla kalırız arkalarından. Zaman dedikleri kavram aslında hiçbirşeyin ilacı değil. İnsan ne yaparsa bu dünyada herşeyi kendi eliyle, her şeyi kendine yapıyor. Bunu şimdiye kadar yaşadığım tecrübelerden edindim. İyi niyetli olmak !.. Her zaman her insana kaybettiren duygu. Her insan yaşadıklarının çizdiği yol üzerinde hayatına yön veriyor. Sonuç belki bazen çok iyi, bazende çok kötü olabiliyor. Herşeyi kafaya takan, herşey için kendini paralayan, yufka yürekli demek istemiyorum ama sanırım başka tabiri yok, böyle biriydim. Şimdi ise kaskatı, umursamaz, gamsız, kimse için tek bir iyi niyet beslemeyen biri olup çıktım. Şuan bu halimi sevmesemde '' Mutluyum''... Anam, babam, kardeşim, kim olursa olsun kimse umrumda değil. Bir tek evladım dışında... Çünkü tek karşılıksız gerçek sevgi O'na ait. Sadece Annesi olduğum için delice seven tek O var. Zor anınızda, yıkıldığınızda, paramparça olup yerlerde kaldınığınızda sizden başka kimse yanınızda olmuyor, olamıyor. O zaman kimse için üzülmek, yada kafaya takıp düşünmek gereksiz. Zamanla bu hale geldim. Şikayetçi değilim. aksine hayatıma girip beni bu hale getiren insanlara sonsuz teşekkürler. Bunlar olmasaydı ben belkide bu güçlü halimi hiç bir zaman göremeyecektim. Art niyetli, sadece kendini düşünen, ve sizi çok başka şeyler için kullanan, samimiyetsiz, gerçek duyguları barındırmayan herkesten ve herşeyden uzağım. Ve gelen gitmek için gider. ( Dost, sevgili, hayatınıza giren herhangi biri.)

Bu dünyada ben olmayı, sadece benim önemli olduğumu, benden öte bir şeyin olmadığını öğrenenlerden biriyim. Bencillikse eğer bu, çok iyi bir bencilim artık. Madem mutluluk bu şekilde oluyor, Mutluluk bize gelmezse, biz ona gidelim...

Başınızı yastığa koyduğunuzda bu şunu dedi, neden böyle yaptı, böyle olmamalıydı, neden ?, keşke şöyle olsaydı demek yerine...
Allah'ım huzurlu, hayırlı ömürler ver bana... Sevdiklerimle, sevenlerimle...

PEA

Diline sahip çık
Tepki
19
Keskeler benim de hayatimi belirlemiyor ama birileri bena "keske " dedirtmeyi vazife haline getirmisler sanirim.. atsan atilmazz.. satsan satilmaz misali.. .)

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Keşke domatesi hiç bilmeseydim bu yaşıma kadar,
yeni görseydim de hayretler içinde bakıp doyasıya yeseydim...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Allah bundan başka "keşke" dedirtecek dert vermesin de bu "domates" tutkusu nedir onu anlayamadım. Aynı isteği mamey (Santa Domingo Şeftalisi) veya cocona için isteyebilir ve doyasıya yiyebilirsin. Afiyet olsun :) ... (istersen başka seçenekler de sunabilirim)

Tepki
105
'Keşke' şeytanın vazife edindiği ve bizim hayatımız da yer alan yaşanmış her acı tecrübenin bir silsilenin, hunharca harcanan insanların bittiği kelimedir 'Keşke'. Öyle kıvılcımlar çakar ki hayatımız da bazen malesef anlam veremez ve bilinç altında gereksiz olayları yer ederiz, bir sonraki adımda aynı hatayı yapmamanın teminatı olsada bizde yine sürükleniriz bir benzerine! İnandığımız gibi yaşayan insanlar olsak eğer bu sorunların başlamadan biteceğine eminim. Menfaat dünyası dediğimiz kavram aslında mantık olarak biten ilişkilerden ibaret ama vicdan görmezden geldiği için bunu geç farkediyoruz. Rabbim kimseye keşke dedirtecek acılar ve sıkıntılar yaşatmasın inşAllah..

Note 2 Cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.

Yukarı Alt