Kitap Kapağı-3

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Aynı mesajınızın tekrarı vardı fakat düzeldi, kolay gelsin, saygılar

chate03

Üye
Tepki
0
"Yeryüzüne BirKaç Şiir" yazısında kullandığınız fontun adı nedir acaba??

danisman

Consultant
Tepki
30
Slm erkan bey ;

Öncelikle bir kitap kapağının ön ve arka kapak olarak, tam bir uyum içerisinde olması, her zaman tüketici üzerinde iyi etki sağlar, bunu belirteyim. Ön ve arka renk tonlarının çok değişik ve zıt olduğu kitap kapağı çalışmaları, uyumlu olanlara oranla çok azınlıktadır. Senin yapmış olduğun bu çalışmada azınlıklar içerisinde. Ön kapakta ki, o sıcak karşılama, arka kapağa geçen tüketici de, bir anda soğuk bir uğurlamaya dönüşecektir. Oysa ki, kitabı inceleyen bir kişi, sonradan akılda kalıcı ve yumuşak bir tasarım sayesinde tekrar kitabı almaya yönelebilir. Bunu da göz ardı etmemek gerek. Şayet, ille de siyah olsun istiyorsan da, bence şairin daha güzel bir görselini, bütün olarak kullanmalısın. Siyah fon içerisinde kapak ölçüsüne göre bir şair görseli, çok daha hoş olur kanısındayım. Ön kapağı ele alırsak, kitap ismi bence çok büyük olmuş, hayır büyük değil, diyorsan şayet, o zaman rengi ile oynamalısın diyorum. yeşilin daha koyu bir tonu, kitabı çok daha şık bir hale getirebilir. Bence kitap ismini küçülterek, veysel gültaşın üzerinde bir yerlere montajlamalısın. Bunlar elbette ki benim görüşlerim. Başka arkadaşlara göre veya sana göre başarılı bulunan bir çalışma olabilir, bana göre üzerinde çalışılması gereken bir çalışmadır...

Saygılar...

Yukarı Alt