Kitap kapağı tasarımı..

Tepki
0
Merhaba ;

ben kitap kapağı tasarımı yapmak istiyorum.

Şiir ve ufak dörtlükler yazan bir arkadaşıma süpriz olarak.

sabit başlıklar altında iki makale okudum. Ama hangi programlar kullanılır internet üzerinden kullanabileceğim bir program varmıdır.

Nerden indirebilirim.

Bununla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Yapacağınız tasarıma göre değişir ama Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator işinizi her açıdan görecektir diye düşünüyorum.. Illustrator yada corelDRAW yada Freehand bu programlarda vektörel photoshop programında piksel bazlı çalışabilirsiniz.. Photoshop u daha çok görsellerinize efektler verirken kullanabilirsiniz ;)

Tepki
0
teşekkür ederim aslı hanım.

Freehand programı kurdum. Sorduğum soruya sizler tarafından cvb beklerken araştırmaya yapmaya devam etmiş bulundum.

Şimdi kullanımıyla alakalı bölümlerde vakit geçirmeye başladım.

çok saolun.

Tepki
0
freehand ile pek anlaşamadık. Daha doğrusu ya benim kafamdaki tasarım yada programla haşır neşir olamayışım nedeniyle olabilir.

İnternet üzerinden kullanabileceğim bir site varmıdır acaba.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Düşündüğünüz tasarıma benzer bir görsel bulup paylaşsanız burada daha çok yardımcı olabilirim. Bahsettiğim gibi freehand vektörel bir programdır ve eğer kitap kapağı baskıya girecekse photoshop ve corel - illustrator yada freehand programlarından da destek almamız gerekecektir. İnternet üzerinden yapabileceğiniz bir program mevcut değildir. Başta da söylediğim üzere siz aklınızdakine yakın bir tasarımın görselini burada paylaşın bizler sizleri yönlendirelim ;)

Tepki
0
teşekkür ederim. Dediğiniz tüm programları inceledim.Duyduğum kitaplarını alıp okuduğum bildiğim şeyler. En kolay tasarımı freehand ile yapabileceğim söylenince onu yükledim.

Kitap şuan için basılmayacak.Ama teşvik amaçlı yapmak istiyorum.

Arkadaşımın kullandığı bir görsel var.Ben biraz düşüneyim.

Kendi kendime işin içinden çıkmaya çalışayım en iyisi.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Görsel üzerinde çalışacaksanız forumumuzda photoshop dersleri başlığı altındaki konuları inceleyip nasıl bir çalışma yapmak istediğinize karar verin :)
https://www.grafikerler.org/photoshop-dersleri/
ayrıca yabancı kaynaklı sitelerde yayınlanan tutoriallerde fikir vermek adına yardımcı olabilir.. Yapmak istediğiniz çalışma ile ilgili takıldığınız her noktada yardıma hazırım ..

Keyifli forumlar..

Tepki
0
Fotograf çekiyorum ama işin hiç photosop tarafıyla uğraşmadım.

flass , 3d max 2 , photosop cs 6 kitaplarımı artık okumanın vakti geldi galiba.

yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Tabiki eğer bu yönde bir eğiliminiz varsa kesinlikle okuyun, bol bol araştırın, inceleyin... Başarılar dilerim ..

Yukarı Alt