Kurumsal Kimlik Çalışması

Ares

Üye
Tepki
0
@buguz

Onlar düzeltilir ama istekti ole yazılmsaı ona gore yaptık...

de2

Üye
Tepki
0
eline sağlık ama mercedes benz için yapılacak bi çalışma bana göre daha sade daha kurumsal olmalı gibi geliyor. BUda sade tabiki ama biraz görsel dolgunluk var fikrimce logo daha küçük olmalı mesela mercedes için yada en azından düşük opacity de olabilirdi. ellerine sağlık

Wish

Üye
Tepki
4
de2 lafı azımdan almış gibisin.arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.
yapmış oldugun çalışma kesinlikle çok güzel. Fakat kendini kanıtlamış markaların bu tarz koyu renk veya çok hareketli çalışmaları begenmedikleride bi kesin.Bu kişiye ve müşteriye görede değişir tabiki.
Logo evet biraz fazla büyük olmuş.Kendini yeni tanıtan bi firma olsa dikkat çeksin akılda kalsın mantıgı ile yapmış olabilirsin dicem.
Tekrar söylüyorum çalışma çok güzel.Ama bende sadelikten yanayım.
Eline saglık.

Ömer Ayar

Üye
Tepki
15
ellerine sağlık yalnız kabul edilmemesinin sebebi ise mercedesin zaten kurumsal kimlik çalışması var bu çalışmanın dışına hiç bir bayii çıkamaz eğer bu kurumsal kimlik çalışmasını bayi senden istediyse iş olsun diye yaptırmıştır ve şuan çalışmalarında kullandığın logo mercedesin kurumsal kimlik çalışmasında kullanılan logo değil sahte bir logo onunda etkisi olmuş olabilir

Tepki
0
Merhaba;
Mercedes Benz gibi kurumsal bir firma tasarımda sadelik ve netlik ister, fakat tasarladığın data bu şekilde yapılmamış, ayrıca yazıların yukarıdan aşağıya inerken kavis çizmesi ve harflerin yatayda değilde dikey olarak birbirinin üzerinde olması, logonun dosya bütünlüğüne hakim olması ve gerçekten ilk bakışta bile basitlik arz etmesi kabul edilmeme sebepleri arasındadır. Halbuki antetli kağıt veya zarf yapılırken sadelik, imla düzeni, yazı karakterinin duruş şekilleri, büyüklük veya küçüklükleri aslında çok önemlidir. Çalışmalarında başarılar dilerim...

Art Director

Tepki
0
arkadaş şevkini kırmak istemem ama eğer mercedes böyle tasarımları okeyleseydi suanda mercedes mercedes olmazdı. Anadol gibi birsey olurdu. ben olsam mesela bunu yollamaktansa hiç yollamazdım daha iyiydi.
biraz sert oldu ama eminim açık olmak daha iyidir...

Tepki
7
antetlidelı tram cok fazla olmus faks cekerken zorluk yaratır. ayrıca antetlidekı adresi okumakta zor olur. kenara koydugun koyu grıler cok kalın estetik durmuyo bence

emegıne sağlık

grilangel

Üye
Tepki
0
bencede yazı şekli olarak okunmuyor belki bundan kabul edılmemiştir...
yine de iyi bir çalışma ilginç olmuş

Yukarı Alt