Laptop araştırması

a_cigdem

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ben Gerber V8, Ps, Corel, Freehand gibi programları çalıştırmada bir sorun yaşatmıyacak iyi bir laptop almayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptıktan sonra bir modele karar verdim. Sizden ricam bu laptopun ram ekran kartı işlemcisi gibi özelliklerinin yeterli olup olmamasını söylemeniz.

- Intel® Core™ i7-720QM processor
- Windows 7 Home Premium (64-bit)
- 4GB DDR3 1066MHz memory
- 16.0" widescreen
- NVIDIA® GeForce® GT 330M
- 2747MB total: 1GB GDDR3 discrete memory + up to 1723MB shared memory w/NVIDIA® TurboCache™
- 500GB HDD (5400rpm)
- DVD-SuperMulti (+/-R double layer) with Labelflash™ drive
- Wi-Fi® Wireless networking (802.11b/g/n)
- 10/100 Ethernet LAN
- 1-eSATA/USB (2.0) combo port with Sleep and Charge, 3-USB (2.0)
- Memory Card Reader, S/P DIF output port (shared with headphone port)
- Li-Ion (4000mAh, 6-Cell)
- 90W (19V x 4.74A) 100-240V AC Adapter
- Mute button, Premium US keyboard with 10-key pad (Black), TOSHIBA eco utility™ (Energy-saving mode), TouchPad™ pointing device with multi touch control, Media button, CD/DVD Buttons (Play/Pause, Stop, Prev Track, Next Track)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sistem gerçekten güzel ,takıldığım nokta sistemin 64 bit olması.
Çoklu program desteği ve ileride muhtemelen kaybolan driverleri düşününce kolay uyum ve bulunabilirlik açısından , ve kullanıcı sınıfınızı da ekleyince 32 bitlik bir sistem tavsiye ederim. Yani aksi halde 64 bitle geniş program desteğinden mahrum kalırsınız, her programın 64 bit uyumlusunu bulamazsınız, bulsanız da şunu unutmayınız 64 bit makinalar program yüklerken mutlaka programın Legalliğini 32 bite göre daha hassas incelemektedir. Yani sahte yazılım kullanımı biraz daha denetim altına alınmıştır.
Program ve driverlerde özellikle Yasal Olduğuna Dair Dijital İmzayı göremezse yüklemede sorun çıkarmaktaymış. Daha faydası da var tabii ki, bir başka arkadaşıma bu konuda detaylıca yazmıştım,o yazdıklarım 32 bit için geçerliydi 64 bit sistemde herşey 32 ye göre daha kapsamlıdır ve detaylıdır. 64 sistem 32 bite göre daha geniş bir şekilde yükseltilebilir.

Ev bilgisayarları standart olarak 32 bittir.
Size 32 daha uygundur bence. Yine de siz bilirsiniz.

Tepki
0
bahsedilen sistem özelliklerinin içerisinde ram belleği 4gb ddr3 olarak belirtilmiş ve 32 bit sistem kurulması tavsiye edilmiş bu yanlış bi bilgidir ! 32 bit işletim sistemleri max 3 gb ddr ram belleğine kadar izin vermektedir ve bu durumda donanım içierisndeki 1 gb lık ram kullanılmaz durumda kalmaktadır oyüsden bu yüklü sistem içerisinde en uygun işeletim sistemi 64 bit lik işletim sistemidir. vede bahsettiğin programların 64 bit lik versiyonlarını çoğu yerde bulabileceğin şekilde mevcuttur. o sisteme yakın bi laptop burdan da inceleyebilirsin tavsiye kolay gelsin !

http://www.pcdepo.com/asp/product/52817/TOSHIBA-F50-12L-T9550-2-66-4G-820-15-4-9600GT-VSTU

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ben genelde bir yere yazılanları okurken gözümü kullanıyorum.
Bunu herkese tavsiye ederim.

aspirin_00

Üye
Tepki
3
@zeybekefecan

bu linkdeki makına yukarıdaki özelliklere göre kıyaslarsak alınmaz çok saçma olur 4 çekirdek değil artı ekranı 15.4 birde çok uçuk bir fiyatı var. çok iyi araştırma yapılması lazım en az 2 hafta yoğun bir araştırma yapıp karar verilmeli birde laptop mu masaustumu diye kendinizi sorgulamak sonra ona göre araştırmak daha mantıklı
şimdiden hayırlı olsun.

a_cigdem

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim, yazdıklarınızı iyice okudum gerçekten bilgisayar konusunda karar vermek çok zor.Etrafımdaki ve netteki yorumları duyunca çok ikilemde kalıyorum.Araştırmalarım hala devam ediyor, umarım nisana kadar istediğim bir bilgisayara ulaşırım.

Tepki
10
Arkadaşlar bende laptopumu bir kaç aya varmadan yenilemeyi düşünüyordum,vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler herkese.

Tepki
0
@Hakan Dağdeviren

:) saol tavsiyeni dikkate alıcam ,ama bence sende kendi tavsiyene bi göz atsan iyi olur !

Yukarı Alt