load texture

Tepki
0
puzzle yapboz yapmak istiyorum filter texture texturizer load texture seçeneğini nasıl yapabilirim

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Aslında ne yapmak istediğinizi tam açıklayamamışsınız.Sorunuz: "Puzzle yapbozu nasıl yapabilirim? mi yoksa; "PS ye nasıl tekture yükleyebilirim? mi, yoksa: "Ben puzzle parçaları çizmek ve bunlara texture uygulamak istiyorum bunu nasıl yapabilirm?" mi?

1:
Puzzle yapboz nasıl yapabilirsiniz?

cevap:
a)
Ya googleden puzzle diye aratır,bulduklarınızı kendinize referans olarak seçer puzzlenizi referanslarınıza bakarak çizebilirsiniz.

b)
PS de varolan sheep kısmındaki hal-i hazır puzzleleri kullanabilirsiniz.

c) Ya da hayal gücünüzü kullanıp kendiniz pentool ile gridmod da puzzle çizebilrsiniz

2: PS ye textureyi nasıl yüklersiniz?

cevap: "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Presets\Textures" bu dizine kullanmak istediğiniz textureyi atıp PS de blending moddan texture kısmına gelip attığınız textureyi kullanabilirsiniz.

3: "Ben puzzle parçaları çizmek ve bunlara texture uygulamak istiyorum bunu nasıl yapabilirm?

Cevap: Öncelikle kullanmak istediğiniz puzzle parçalarını daha önce belirttiğim şekilde temin eder sonra birleştirir daha sonra tek tek puzzle parçalarınızın layerlerlerini seçer filter/texture/texturizer diyip çıkan iletişim kutusundaki değerler ile oynayarak texture verebilirsiniz.

Yukarı Alt