Logo tasarımı ve grafik tasarımı yapmak

Ses99

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben daha yeni logo ve grafik tasarımına başladım AAA logo ile logo yapıyorum, photoshop kullanıyom bide, ama logolar hazır logo olduğu için kendim yapmak istiyorum bunu hangi program ile yapabilirim, konu yanlış yerde galiba lütfen taşınsın foruma yeni üye oldığım için en yakın yere konu açtım :allalla:

Ses99

Üye
Tepki
0
Corel Draw başka program kullanacağızmı başka başlıyalı 2 gün oldu valla kusura bakmayın hiç bişey bilmiyomda ileride bu mesleği yapmak istiyorum

muge sayar

Üye
Tepki
0
freehand ile başla her ne kadar program tarih olsa da en iyi onunla öğrenirsin çok kolay ve rahat sonrada ilistratör photoshop in design die gidersin

Ses99

Üye
Tepki
0
Tamam freehand ile başlıyacam corel draw, illustrator filan dediğiniz şekilde gidecem :) ama ilk iş ücretsiz ders veren siteleri bulmak, cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkürler Allah razı olsun, konuyuda yönetici arkadaşlar uygun yere taşıyabilir bu kadar cevap yeterli olur bence

muge sayar

Üye
Tepki
0
freehan di kendin de çözebilirsin kolay gerçekten hem de eğlenceli bana göre :) artık kimse kullanmasada ben hala logoları orda yapıyorum seviyorum çünkü :)

Tepki
1
Logo yapabilmen için ya çok güzel hazır logo yapan programlar indireceksin (ama onlarda hep deneme sürümlü oluyor o yüzden sen gel kendin yap :D )
Sana Adobe İllustrator ü öneriyorum.süper bir program...

Ozgul

Üye
Tepki
57
Sevgili Ses99; logo tasarımı ve grafik tasarımı öğrenmek istiyorum demişsiniz. Logo tasarımı zaten grafik tasarımının içinde bir konudur. Kafanızda iki kavrammış gibi görünüyor. Öncelikle bu yanılgıyı ortadan kaldıralım.

İkinci olarak; ben şahsen kimseye hazır logo programlarını önermem. Hele ki yeni başlayan birine asla. Eskiz olarak elinizle çizebiliyorsanız logoyu ve bu çizim içinize siniyorsa, iş sadece çizimi bilgisayara aktarmaya kalıyorsa, logo tasarımı için arkadaşların da dediği gibi vektörel programlar uygundur. Photoshop ile logo yapılmaz mı, neden olmasın, olabilir de. Fakat benim gözlemim, genel kullanımın vektörel programlarla yapıldığı yönünde. Programın önemini yadsımıyorum ama önceliği programa değil el çizimine vermenizi öneririm. Bir şekilde birini zaten öğrenirsiniz, ki her programa ait dersler sitede ve internette bolca bulunmaktadır.

İyi çalışmalar dilerim.

Ses99

Üye
Tepki
0
teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için, inşallah yaptığım logoları bu konudan altından paylaşacam yorumlarınızı ve görüşlerinizi almak isterim allahın izniyle, iyi günler

Yukarı Alt