Materyal Sorunu? ...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Cinema 4D programında herhangi bir objeye atadığım materyaller sahnede görünmüyor. Programda hazır bulunan materyaller normal görünüyorken kendi atadığım materyaller neden görünmüyor? (Renderda görünüyor sahnede görünmüyor)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;
C4D'yi fazla kullanmadım bu sebeple yardımcı olamadım size ancak 3D's max'te bahsettiğiniz mapleri materyal üzerinde görebilmek için verdiğimiz komut "Show standart map in viewport" tur. O programda da materyal penceresinde buna benzer bir seçenek olması gerekiyor.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Max'deki komutu biliyorum ama 4D'de benzer bir komut göremedim. Benim ekran kartı Open GL'yi desteklemiyor ya bu sebeple oluyor, ya da programda bir sorun var. Bugün başka bir versiyonuyla deneyeceğim umarım düzelir. Yardımınız için teşekkürler ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Open GL desteği yok demek, o halde program içerisinde interaktif çizim sürücülerini seçebildiğiniz bir seçenek var ise oradan Direct 3D'yi seçmeyi deneyin. Max'te bu seçenek var, C4D'de var mı bilmiyorum.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Sorunu çözemedim ama sebebi: ekran kartından kaynaklanıyormuş bu sebeple olması gerektiği gibi çalışmıyormuş...

Tepki
2
filter /all yaptınız mı? veya options/textures aktif mi (panel üzerindeki barda bulunuyorlar )

Tepki
2
bazı texture lerin görünmeme sebebi de kaplama modu olabilir.projection uw mapping den cubic seçip deneyin bir de

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
usheryeah111 bilgi için teşekkürler. Görünmeme sebebi ayarlardan değil programdan kaynaklanıyormuş, Üst versiyonu yükledim düzeldi ...

Yukarı Alt