Mehmet akif ersoy afiş çalışması

Tepki
4
Arkadaşlar acil yorum bekliyorummm... nerde hatalarım var ? düzeltmem gereken yerler neler ? Söyler misiniz ? :)

Dosyalar

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Afiş çalışması olarak ele alacaksak eğer;

1- Çok fazla yazı var, kimse bu kadar yazıyı okumaz. Afiş tasarımında az yazı olması gerekir hemen okunsun ve diğer gerekli bilgiler için yönlendirmeler yapılabilir. İnternet sitesi gibi...

2- Yazılar çok küçük ve fontlar okunması zor fontlar...

3- Dikkat çekicilikten uzak (bana göre...) Renklerden ötürü çok boğucu olmuş...

4- Baskı için yapılmış bir afiş çalışması ise eğer... Marj ile ilgili sıkıntılar var, kesim aşamasında bazı yazılar (imzanız mesela) kesime gidebilir. Kesim (Cross-Bleed), Güvenli Çalışma Alanı ile ilgili küçük bir araştırma yapmanı tavsiye ederim...

Bir de aynı afişi hem de dikey çalışmanı öneririm... Yatay afiş çok fazla tercih edilmemektedir...

NOT: Eleştirilerim sizin kendinizi geliştirmeniz içindir, lütfen yanlış anlamayın. Ortada bir çalışma var fakat önerilere ve eleştirilere çok açık bir çalışma...

Tepki
4
eleştirilerinizi dikkate almak için bu sayfaya katıldım.ama hocam böyle istedi imzaya gelince çıktısını aldım hiç pronlem yoktu yazılar gayet okunaklı oldu..yinede teşekkürler :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@Handan Altıngövde
b3krkdk'ya tamamen katılıyorum. Hocanıza (öğretmeninize) afiş konusunda biraz daha araştırma yapmasını tavsiye edebilirsiniz ...

Yukarı Alt