meslek ve ekmegi ekmekçiden almak lazım

• Konuyu başlatan User
  • Başlangıç Tarihi
U

User

Misafir
konu dışı bölümüne uzun zamandır benim açımdan bir yara olan bir cok kişi içinde yara olduguna inandıgım bir sorunu paylaşmak ve bu konuda sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.
evet konumuz meslek ve ekmegi ekmekçiden almak lazımmı?
benim bildigim meslek öle hemen 3 - 5 ay zamanda örenilmez. bir meslege girersiniz çırak olarak sonra kalfalık sonra ustalık ve daha sonrada üstatlık ve sanatkarlık baslar. yüzyılardır bu böledir vede bölede gidecektir. her ne kadar teknoloji meslekleri birazda olsa rahatlatıysa dedim ve burda durdum. çünkü en büyük sorun burda teknoloji meslekleri ne kadar da olsa biraz rahatlatıysa ve bizim bir çok gözü açık vatandaşlarımız oo hoo bende bu işi yaparım artık nede olsa bilgisayar basında klavyede yazıyorum 3 ayda program kursuna gittimi olayı yırtarım. zihniyeti..herseyden önce sunu sölemek istiyorum belki bu yazıyı okyanlarınız peki sen kimsin diyebilir. ben 38 yasında güzel sanatlar mezunu olan ve aynı zamandada cıraklıktan beri tabelacılıkla baslayıp reklamcılık ve matbaacılıkla hayatıma devam eden birisiyim kendime meslek olarak bunu seçtim ve bunla ekmek yemeye çalışıyorum çok şükür bugune kadarda fazla olmasada kimseye muhtaç olmadım..şimdi arkadaslar ben reklamcıyım tasarımcıyım. ben ne anlarım ekmek yapmasından ben ne anlarım elbise dikmesinden ben ne anlarım fotograf çekmesinden. bakıyorumda etrafımda artık o kadarda cokki bu işi yapıpta para kazanmaya çalısan ve bunu yaparkende gercekten bu işten ekmek yiyen profesyonel insanlara verddikleri zararı göstermek istiyorum. ben sunu asla demiyorum kimse meslek sahibi olmaz kimse bu işi yapmasın gibi sacma bir düşüncem yok. sadece kızdıgım nokta su. adam fotografçı meslegi o ama reklamcılık yapıyor ilginç! ve öle bir kendini motive etmişki sanırsınki adam dünyanın 1 numaralı tasarımcıları. tanıdıgım bir kaç komik insan var bir sitede tasarım hakkında o kadar güzel yazılar yazıyorki sanırsınızki adam uşmuş bu adam artık sanatı yemiş yutmuş.. ve siteye gelenlerede o kadar güzel bir şekilde hakaret ediyorki egolarınıda tatmin ediyor adam ya. sasırmamk elde deil. ya bu meslekler bu kadarda sahipsizmi? ortalık bu kadarda boşmu? evet malesef boş vede sahipsiz.. biz bana ne ben cıkarıma bakım kimin ne hali varsa görsün dediğimiz ve en önemliside meyve veren agacıda haksız yere tasladıgmız sürece malesf adam olmayı bırak yedi cetimiz sürünmeye mahkumdur.. herkes bildigi işi yapsn arkadasım bilmediğimniz işlere el atıpta ortalıgı bozmayın.. cünkü yaptıgnız sey herkesi geri götürmekten baska bir şey degildir.

Yukarı Alt