metraj deseni

ms58

Üye
Tepki
0
metrajda raportlama ve çözünürlük bilgisi verecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sezinn

Üye
Tepki
0
254 dpı da çalışılıyor genelde lazer sistemde.Raporlamayı sormuşsun 64 şablona göre 64 ve az katları şeklinde bir rapor ayarlanır.Photoshopta filter ofsett seçeneğiyle sayfa kenarlarını kaydırarak yarım kalan motifleri düzenleyebilirsin bu seçenek tam rapora uygundur.

Tepki
0
metraj desenleri raportlama itibariyle 64,2 ve katları şeklinde olmalıdır. sezinn arkadaşım atlamış olsa gerek 64,2 olmalı. çözünürlük ise metrajı eğer photoshopta yapıyorsan çalışabileceğin en yüksek resolutionda çalışmalısın. ben pixel bazlı prıgramlarda metraj çalışmayı uygun bulmuyorum. vektörel programlar daha uygun olur. hemde resolution problemi olmaz.

Tepki
0
MERHABA ARKADAŞLAR.

Siteye yeni üye oldum.Metrajlı desen yapımında zemin rengi üzerine MATWAYS diye uygulanan bir işlem var.Zemin çok boş kalmasın diye küçük desenler oluşturuluyor ve bildiğimiz beyaz dan çok daha beyaz oluyor.Renk ayrımında bu rengi nasıl veririm.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

sezinn

Üye
Tepki
0
bazı yerlerde 64,2 kullanılıyor haklısınız ama ben 64 kullanıyorum çalıştığın boyahanenin kullandığı şablona bağlı.

sezinn

Üye
Tepki
0
renk ayrımı yaptıktan sonra matwaıss kalıbı genelde açık gri renginde gösterirsin boş zeminde ama renkli zemin üstünde göstericeksen beyaz renk verebilirsin sunum yaparken

sezinn

Üye
Tepki
0
metraj desenleri raportlama itibariyle 64,2 ve katları şeklinde olmalıdır. sezinn arkadaşım atlamış olsa gerek 64,2 olmalı. çözünürlük ise metrajı eğer photoshopta yapıyorsan çalışabileceğin en yüksek resolutionda çalışmalısın. ben pixel bazlı prıgramlarda metraj çalışmayı uygun bulmuyorum. vektörel programlar daha uygun olur. hemde resolution problemi olmaz.

tersemisyon arkadaşım 64,2 demişsin ama 64,16 da var 64 de bu çalıştığın boyahanenin kullandığı şablona bağlıdır.Genel standart 64 . boyahanelere ben hep 64 veriyorum. 82 ,91,4 rapor 101 raporda var.photoshopta 254 dpı yeterlıdır 300 dpı veya farklı çözünürlüklerde kullanılıyor.resolutıon yükseldikçe bilgisayarın hızıda azalıyor.Metraj, nevresim ve pano desenleri yapıyorum benim bildiğim çalışma bu şekildedir.

Yukarı Alt