Mezunlar derneği

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Açıkçası tam bitmemiş, deneme aşamasında bir çalışma gibi duruyor, illa bu format olacaksa erkek-bayan figürleri daha iyi kullanılabilir belki. Mezunlar derneği de biraz daha büyüyebilir. Gereğinden küçük kalmış. Bu çalışma üzerinden söyleyebileceklerim bunlar.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Evet Mehmet... Bak bir tasarım yaparken hep önce kağıt kalem eskiz yap ... İlk aklına gelen fikir genelde herkesin ilk aklına gelecek fikirdir ;) Onu önce bir kenara al sonra yeni fikirler üret...

Biz geçen bir arkadaşımla logoya hikaye oyunu oynarken havlu firmasıydı bak nasıl logo çıkardık.. Önce bornoz ağırlıklı olduğu için temsili bornozlar çizdik vb.. bunları eledik sonra daha değişik fikirler bulmalıyız dedik.. Başladık.. Havlu üretiminde ne kullanılır pamuk ipi vb... sonra o nesnelerden ürettik pamuk deyince akla ne gelir ben pamuk prenses dedim mesela :D ardından pamuk prensesin neyi var tacı :) o zaman bir logo çizelim haydi dedik ve farklı çalışmalar çıktı ortaya :) Bana göre anlamlı .. Zaten çalışmalarını herkesin anlaması gerekmez değilmi hikayesi sana saklı kalabilir bazen..

Logo yada amblem tüm çalışmalarında önce kağıt kalemle eskiz yapmak seni daha da geliştirecektir..

Mesela senin çalışmana gelelim .. Mezunlar derneği ..
Nerden mezunlar ?
Mesela Endüstri mühendisliği mezunları ( kendim üzerinden örnek verdim herşey olabilir sonuçta )
Ne iş yapar bunlar ?
Kimi özel sektörde kimi devlette - üretim ve hizmet sektörlerinde idari kadrolarda
Ortak özellikleri ne ?
Genel olarak verimlilik hesapları, optimizasyon, kalite gibi işlerde iyidirler...
Türet türet kısaca...Sonra türettiklerinle yola çık..

Çok yazdım sanırım ama ben bu şekilde çalışıyorum genelde sana da ışık tutar belki diye anlattım.. Kimine göre doğru kimine göre yanlış bilemiyorum.. Sonuçta ne demiş atalarımız "Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır."

Tepki
1
@Aslı SAYILIR

Anlatmak istediğinizi çok iyi anladım, saolun :) Kendi anılarınızdan verdiğiniz örnekler içinde teşekkürler :)

Yukarı Alt