Mükemmel Defter Yapımı

Tepki
2
Önizleme

Öncelikle 700x700 px, 300 Resolution boyutlarında yeni bir döküman açalılm ve rengini #4b3b2b yapalım, daha sonra Filter/Noise/Add Noise ekleyelim ve değerleri aşağıdaki gibi girelim,

BG aşağıdaki gibi olmalıdır,

Daha sonra yeni bir layer oluşturalım, rengini #815032 olarak ayarladıktan sonra aşağıdaki gibi hizalayalım,

Ve aşağıdaki ayarları vermeye devam edelim.

Daha sonra "M" tuşuna basalım "Eliptical Marquee Tool" aracını seçelim "Feather" değerini "25" yapalım,

Devamında aşağıda seçili halde görülen bölgeye level efektini uygulayalım,

Daha sonra BG layerimizi seçelim ve "CTRL+T" tuşu ile transform moduna geçelimki çalışmamızın tam orta kısmını görebilelim ve "CTRL+R" tuşuna basarak cetveli açalım arkasından cetvelin solundan üstüne basılı tutarak BG layerimizin ortasına çizgimizi çekelim, bunuda yaptıktan sonra yeni bir layer daha oluşturalım rengini beyaz yapalım ve aşağıdaki gibi hizalayalım, (Cetvel ve Layer İki Ayarda Aşağıda Görülüyor)

Bu beyaz layerimiz ilk sayfamız oluyor ve aşağıdaki ayarları uygulamaya devam edelim,

Şimdi bu beyaz layerimizi "CTRL+J" ile dublicate edelim ve bu layerimiz seçili ike "CTRL+T" tuşlarına basarak transform moduna geçelim daha sonra aşağıdaki gibi 1 px sola genişletelim arkasından "Alt" tuşuna basılı tutarak 1 px de yukarı yükseltelim, Alt tuşuna basılı tutunca sayfa alttan ve üstten aynı oranda ve aynı anda hareket eder,

Yukarıdaki işlemleri 6 kere tekrarladığımız zaman sonuç aşağıdaki gibi olmaldıdır,

Devam edelim ve yeni layer oluşturalım rengini "#c9924b" yapalım, daha sonra aşağıdaki gibi hizalayıp "Drop Shadow" uygulayalım,

Daha sonra "M" tuşuna basalım "Eliptical Marquee Tool" aracını seçelim "Feather" değerini "25" yapalım, ve seçili halde görülen bölgeye level efektini uygulayalım,

Şimdi yine üstteki layerimizi dublicate edelim ve aşağıdaki gibi bir seçim yapalım (Feather değeri yine "25") "Sift+Ctrl+I" ile seçimi tersine çevirelim devamında "Delete" tuşuna basarak diğer kısımları silelim ve seçimimizi kaldırmadan önce level efekti uygulayalım,

Bu son işlemi "Layeri dublicate kısmından level kısmına kadar olan süreci tekrar ediyoruz tek farkı seçimi biraz daha sağ tarafa doğru kaydırıyoruz" bu son işlemlerimiz sayfanın ortasını uygun tonlarda koyulaştırmamız için sebebi sayfanın okısmındaki bildiğimiz hafif tümsek hissi verecek, bu işlemden sonra sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır,

Şimdi BG hariç tüm layerlerimizi seçiyoruz ve "Ctrl+G" ile Grup oluşturup ismini "Sol Sayfalar" olarak isimlendirdikten sonra bu grubumuzu "CTRL+J" ile çoğaltalım ve "CTRL+T" tuşlarına basarak transform moduna geçelim ve aşağıdaki gibi hizalayalım,

Daha sonra "D" tuşuna basarak renk değerlerini default yapalım ve "X" tuşuna basarakta bu değeri tersine çevirelim yani Foreground rengi beyaz olacak, sonra buradan indireceğiniz brushes ile aşağıdaki gibi sayfanın altına ve üstüne desenleri ekliyorsunuz, desenleri eklemek için izlenmesi gereken yol her desen için yeni bir layer oluşturulmasıdır, nedeni sol tarafa eklenen desenin sağ tarafa ters düşmesidir, birinci deseni ekledikten sonra ikinci deseni diğer tarafa eklemeniz için "CTRl+T" tuşuna basıp transform moduna geçtikten sonra o alana uygun biçimde döndürmeniz gerekiyor, devamında aşağıdaki değerleri vereblirsiniz,

Sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır

Daha sonra ben kendime uygun yazıları yazdım sizde istediğiniz yazıları yazabilirsiniz.

Ve final

Alıntı...

Tepki
2
@Buse Türüdü

Rica ederim karşıma güzel birşey çıktığı zaman paylaşmak istiyorum öğrenmek isteyenlere faydası olsun adına, bende faydalanıyorum çünkü :)

Tepki
100
@Deniz Seven
paylaşımınız için teşekkür ederiz...
lakin, kendinizinde faydalanması açısından ve forumumuzun kalitesi açısından dersleri kendinizin hazırlamasını tavsiye ediyoruz.
bu konuya dikkat etmeniz dileğiyle...

Tepki
0
su anda adım adım deniyorum.. renk tonajlarini değiştirerek yapıyorum bakalım nasıl olacak tesekkürler..

Tepki
62
Paylaşımınız için teşekkürler...
Kendi hazırladığınız dersleri paylaşmanız dileğiyle...

Yukarı Alt