Müşteri klasik dedi, ama benim en iyi işlerimden. :)

Tepki
2

Müşterimin yorumuyla, "Çok klasik, herkes makas kullanır." :)

İlk önce isim ile bir bağlantı kurmayı düşündüm. Kıral soyadını ele alarak Kuaförle bağdaştırmaya çalıştım. Makası çizdikten sonra epey bi düşündüm ve birazda gözümde canlandırarak taç görünümü vermeye çalıştım. ve Sonuç bu oldu.

Değerli yorumlarınıza bırakıyorum...

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Fikir çok güzel.. Keşke Selami Kıral "terzi" olsaydı, ama kuaför içinde olsa güzel olmuş. Ben logoda olabildiğince az detaydan ve sadelikten yana olduğumdan makas üzerindeki vidayı fazla buldum..

Ellerine sağlık... :)

Tepki
2
@Ahmet ALTUN

Vida farklı renkte olsa göz yorar ve fazlalık gibi dururdu ama arkaplan rengi olduğundan pek sırıtmadı gözümde. :) Yorum için teşekkürler beğenmenize sevindim..

Tepki
29
Güzel olmuş.. Begenmediği neresi ki acaba. Daha nasıl farklı birşey isterdi merak ettim hani :)

Tepki
74
Merhaba,
Dikkatimi çektiği için belirtmeden geçemedim.
"kıral" sözcüğünün, bildiğimiz devlet yöneticisi anlamında olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden taç fikri üzerinde durmalı mısınız? Bu anlamdaki sözcük "kral" olmalıydı. (k'dan sonra ı yok)
Kişinin soyadındaki durum ise olsa olsa "kır" ve "al" sözcüklerinin birleşimi olmalı kanımca. Yani "kırarak almak" anlamı nı emir kipi şeklinde söylenişi diye yorumluyorum.

Logoyu tasarlarken taç fikrini kullanmak ne kadar doğru olabilir?

Tuncer ÖZKAN

Tepki
2
@Tuncer Özkan

Güzel noktaya değindiniz. Evet kıral bildiğimiz kral anlamında burda. Öyle olmasa bile birçok anlam yüklenebilir bu logoya. En azından ben öyle düşünerek üzerinde durdum. Teşekkürler

Yukarı Alt