Müşteriye göre yapılan bir işe tasarım diyebilir misiniz?

buse

Üye
Tepki
0
hasann'a tamamen katılıyorum öyle insanlar varki susup sadece fikrini söyleyip anlayış göstericene bi miktar para verdi diye ajansı vede en önemlisi grafikeri satın aldıgını sanıyolar Allah'tan benim patronumun öyle şeylere tahammülü yokta ugraşmıyorum eger daha iyi biliyosanız buyrun oturun iş sizin deyip susuyo tabi müşteride geri çekiliyo Allah sizede benim patronumdan nasip etsin... iİNŞALLAH !!! (aminnn)

Tepki
59
MÜSTERİ SANA GİDECEGİ YONU SOYLER ONU ORAYA GOTURMEK SENIN ELINDE
ISTER DOLAMBACLI GIDERSINB ISTER KISA YOLSAN SONUCTA ORAY VARDIGINDA
BU ONUN EMEGI OLUYO
AMA BİRDE VARMASSAN VAY HALINE ODA SENIN OLUYO:d
UMARIM ACIKLAYICI OLMUSUMDUR TASARIM KONUSUNDA

taşçı

Üye
Tepki
0
Müşteri Ne Istedigini Bilen Kişi Olmalıdır Bazen Ne Istedigini Bilmeyenlerde çıkıyor Tabi Oda Bu Işin Cabası Ama Ne Yapalım Oturtup Bir Kahve Içirerek Bu Işi çözüyorum Ben Sizede Tavsiyem Ilk önce Müşteriyi Gevşetin

tugbakocak

Üye
Tepki
3
Ben testil üzerine çalışıyorum ve bencede tasarım denir tasarımcı şayet müşteri olsaydı bunu bize bir taslak olarak sunabilmesi gerkirdi verdiği fikirler bizim karşımızdaki müşteriyi tanımamız sağlar ve neyapsak beğendiririz diyebiliriz.
Bana gelen bağzı desenler birebir oluyor baskılı kumaş bulup aynısını istiyorlar.Bu yeni bir desen olmuyor ama günlerce uğraşıyorum bağzıları ise ortada hiç biş desen olmadan 10 tane desen isteniyo bir haftada çocuk,bayan,junyer aklınıza ne gelirse bir müddet sonra fabrikasyonlaşıyorsunuz bağzen tekrar ettiğimi görüyorum belki bu sayı 10'dan 5'e düşsee çokkk daha güzel işler çıkıcak ama bu durum müşteriler için sorun illaki çok iyi ,yeni desen ve çok desen.Öyle enteresan kritikler alıyorum ki kabus gibi,bu ayının ağzı kapalı olmuş ağzını açsın ,arılar sarı değil mavi olsun ,desen aralarında kalpler olmasın kaldırın bunları yerine gülen soru işaretlerş olsun :)))) Mesela bir müşterim asla bu işten anlamıyor.Seçtiği korkunç renklerle benim canım desenim tüm özelliğini kaybediyor.Bence müşteriler bizi biraz rahat bıraksa biz neler yapıcazda bırakıcakları da yok özellikle kumaşçılara hergün yenileri eklendikçe rekabet artıyor birbirinden çalınan desenlerde artıyor.Buda bizim işimizi zora sokuyor...

sarp230

Üye
Tepki
0
müşteri görüşü; Nihayet grafikerliğide çözdüm bakın ben yaptım nasıl ama :) yapmadığımız iş kalmadı yahu ... şu ebat larda nakış olsun vuruşu da şu kardar olsun aslı astarı belli değil daha ne kardar vuruş çıkar ben tanminde zorlanırken onun rakam varmesi beni deli ediyorr

Yukarı Alt