mutfak kapak çalışması

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sayın sistematik;

Bunun ne olduğunu veyahut burada ne yaptığınızı pek anlamadım :)

Görebildiğim:
Ortada bir görsel.
Marka: "simge mutfak"
Bir adet dil yanlışı. (Mutfağınızda'ki değişimi yakalayın.) (y)
( Mutfağınızdaki değişimi yakalayın.)(d)

1:Buradaki "ki" sıfat eki olan "ki" dir, kendinden önceki ad'a bitişik yazılır.
Karşıdaki Lokanta.

2:Bağlaç eki olan "ki" ayrı yazılır.
Gör ki neylemiş yar ,halimi.

3:Zamir eki "ki" adın yerini alır bitişik yazılır.
Senin çalışman benimkinden(Benim çalışmamdan.)daha güzel.

Dil dersi vermek değil amacımız, estağfirullah , fakat bir grafiker , çalışmasında yazılı iletişimi mutlaka ve mutlaka doğru kullanmalı.(Basılmış çalışmasındaki dil yanlışını göreni , arkasından güldürmemek için ve bir birey olarak Diline sahip çıkmasından doğan gereklilik üzere.)

Örneğin bu konuda üniversite yıllarımdan kısa bir anektodumu paylaşayım:
Klasik bir , tıklım tıklım Üniversite-Yurt otobüsünde , üstü üste yurda doğru ilerlerken biz,önümdeki 2 bayanın karşılarındaki ilana bakıp gülüştüklerini farkettim.

İlanda şu yazıyordu: 100 kontür alana ... hat hediye!
Bayanların kendi aralarındaki diyaloğu aynen geçiyorum.
-Arkadaş kendini kontürlere çok kaptırmış ikisini karıştırmış.(Gülerek)
Diğer bayan:
-Haklısın hahaha...

Sanırım çalışma sahibi o an yerimde o otobüste çalışmasına böyle yaklaşıldığına şahit olsaydı çok utanırdı.
Kaçınılmaz son :)

sistematik

Üye
Tepki
2
evet hocam doğru. çalışma katalog kapığı olarak tasarlamıştım demek ki görselliği iyi veremedik :)

benim bu imla işine bayağı çalışmam gerektiğini anladım. Bütün yorumlar çoğu hep yazım kuralları

hakkında açıklayıcı ifadeniz için gerçekten teşekkürler. renk uyumu için yorum yapmadınız demek ki oradan not almış olmalıyız.. yada gerek duymadınız....saygılar.

danisman

Consultant
Tepki
30
sevgili hakan onu bana bırakmış sanırım :)

Zemin rengi bence yanlış bir tercih, ürünler ve zemin bakıldığı zaman ayrışmıyor. Neredeyse aynı ton geçişi var beyazla kesmiş olsanızda tam olarak olmamış. Burada ürünleri ön plana çıkaracak çok daha koyu bir renk kullanabiliridiniz. Mesela siyah renk çok güzel gidebilirdi. Slogan üstte daha büyük puntolarla ortalanarak vurgulanabilirdi. Düşünün ki, bu bir fuar çalışması ve fuara gelen tüm ziyaretçiler çantalar dolusu katologla ayrılacaklar. Evine gidip katologları eline aldığında " değişimden bahsettiğiniz bir mutfak " bence hemen göze çarpmalıydı. Font rengi olarak da gümüş bir renk çok daha ağırlaştırırdı çalışmanızı. Tabi bir de, kısmi lak atılırsa, oldukça keyifli bir sonuca ulaşılabilirdi. Bunlar tabi benim görüşlerim, diğer arkadaşlarımız ne derler bilemiyorum ...

saygılar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Aslında size bırakmadım, yazıyordum, hatta sayfada yazdıklarım hala duruyor, yazıyı gönderecektim fakat tam o anda dikkatim başka birşeye yöneldi.

Aslında ben de sizin yazdıklarınızın aynısını yazmışım ,yorumunuzu okuyunca farfkettim.

Sayın Danışmana katılıyorum :)

sistematik

Üye
Tepki
2
hocam aynı çalışmayı tekrar dediğiniz renk tonlarla yapacam tekrar değerledirme yaparsanız sevenirim .saygılar

Yukarı Alt