nakış hakkında bilgiler

Tepki
9
sargı
sargı parametreleri;
sıklık; sargının sıklığını ayalar mesela ııııııııııııııısıkı, ı ı ı ı ı ı seyreltilmiş gibi
limit ; minimum sargı boyunu belirler daha aşağısını yapmaz
çekme payı; sargı,kumaşa ve kullanılan malzemeye göre çekmeye uğrar haliyle ekranda görünen genişliği yakalamak için burdan ayar yapabiliriz
bindirme; eğer sargının bir ucundan girip diğer ucundan çıkmıyorsanız sargınızda birleşme noktalarında açıklık oluşur.buradaki tercihler (1-5)bunu engellemek içindir.seçiminiz kadar büküm ekler.
sargı tipi; N ve M ye benzer seçenekleri mevcut genelde sargınız seyrekken belli olur.seyrek sargılarda nasıl durmasını istiyorsanız ayarlayabilirsiniz(sık sargılarda pek belli olmaz)
yedirme sınırı; çok kavisli dönüşlerde veya köşelerde,batışların üstüste binerek oluşturacağı potluğu engellemek için kullanılır.verdiğiniz %'ye göre içe doğru batışlar yapar
max çekme payı; çekme payı' na yazdığınız değerin max. boyunu ayarlar

eksen sargı; çizdiğiniz hat boyunca kalınlığı değişmeyen sargıdır
sargı kalınlığı; sargı genişiğini ayarlar(yeni başlayan arkadaşlar sıklıkla genişiliği karıştırabilir burdan test edip daha kolay anlayabilirler)
koordinat mesafesi; sargının her iki yanının çizdiğiniz hatta olan paylaşım mesafesidir.mesela 10mm genişiliğinde sargımız olsun eğer %50(sabit değer)de iseniz hattınızın her iki yanınada 5'er mm düşer.%70 olursa bir tarafı 7mm diğer tarafı 3mm olur.aplike yaparken çok sık kullanılır
tarama açısı; sargımızın tarama yönünü belirler 0'ken hattımızı dik keser

geçiş dikişi; sargının normalde çıkması gereken uçdan çıkmadığı durumlarda sargıya başlamadan önce yaptığı geçiş dikişleridir
gd adım uzunluğu; adım boyunu ayarlar 2.5mm yeterlidir fakat küçük yazılarda bu değer daha aşağı çekilmelidir
mesafesi; geçici dikişin her iki çizim hattınıza da olan yaklaşma mesafesidir eğer çok düşük değer girerseniz geçici dikişleriniz dışarıda kalabilir unutmayın nakışınız ekranda ki gibi olmaz sapmalar olabilir

sıklık kontrolü; otomatik olarak sargınızın şekline göre sıklığı ayarlar
rampa; alt,orta,yüksek seçenekleri mevcut. yedirme sınırına benzer özellik taşır,farkı kavislerdeki dış hatttaki seyrekliği önleyerek bu kısmı besler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Forum içerisinde güzel ve anlamlı paylaşım yapan bütün arkadaşlarımıza rep veririz. Kesinlikle esirgemeyiz. Paylaştığınız konularınız ve paylaşımlarınız için rep verilmiştir size mutlaka.

Saygılar.

Tepki
9
accurate de aplike yapılışı(kendi tarzım): önce herkesin yaptığı gibi aplike haline getilecel yerin kenarları dikişle kontürlenir.stop koyduktan eğer sargımız sabit genişlikte devam edecekse eksen sargıyı seçerek F1 tuşuna basılır ve çizdiğimiz kontürü tıklarız,seçtiğiniz hat daha kalın ve mavi bir çizgiyle belirecektir (eğer başka yerden başlayıp bitmesini istiyorsak seçmek istediğiniz yerin üzerine gelip mouse un solunu çift tıklayın,giriş çıkış noktalarıyla karıştırmayın bu farklıdır) mouse un scrool unu tuşlayın eğer her iki nokta birleşecekse ctrl+j yapın hat kapanır(kontür çiziminiz kapalıysa gerek yok zaten otomatik kapatacaktır) Q tuşuna basarak parametrelere girin ve burdan eksen sargı kordinat mesafesi değerleriyle oynayarak sargınızın kenarlarını kontürün dışına gelecek şekilde ayarlayın mesela %70-90 veya %10-30 arası değerler olabilir,sargıya başlamadan önce aplike kaymasın diye alt yürüme olarak zigzag atmak için alt yürüme sayfasına girin ve sağ taraftaki alt dolgu tercihine tek zigzag ı seçin adım uzunluğu:0 olacak sıklık: istediğiniz kadar 2.00-2.50 yeterli mesafesi:0,5 uygundur tarama açısı:1 uygundur,seçin ve çıkmak istediğiniz noktaya mousela gelip 2 tuşuna basın(1 başlama,2 bitiş yerini belirler) artık c yi tuşlayarak bitirebilirsiniz

de_sen_ci

Üye
Tepki
0
@Emre Akgül

arkadasim bayagi bilgili birisine benziyosun bu konuda tesekkurler verdigin bilgiler iicn yanlia san bir sorum olucak accurate ritim editor kullanmayi ogretirmisin mantigi nedir ornegin bir (S) seklinde bir dekoretif dikis yapmak istiyorum bunu nasil yapabilirim resimli yada vidyolu anlatirsan daha cok makbule gecer simdiden tesekkurler

Tepki
28
@de_sen_ci
daha çoooooooooooooook beklersin burada öööle paylaşım yada yardım edecek birilerini bulmak hak getire helede video:D:D:D
millet çok biliyoda bişey sööölemiyo ilginç bir durum accurateden anlasaydım yapardım bir video ama nerdeeeee varsa yoksa eos:)

de_sen_ci

Üye
Tepki
0
@Elvan Yıldız

ya elvan bey millet nutuk atmasini biliyo ama yarim yamalak bilgi veriyolar adam gibi isin aslini anlatan yok parametre ogretmek bence devede kulak degil
sozlerim yanlis anlasilmasin genede bana bir harf ogretenin bin yil kolesi olurum mantigini tasiyan bir insanim ama biraz kosmak lazim ogrenmek istedikden sonra ogrenilmiycek bir sey yok ben accurate biliyorum bir baskasina anlaticak kadar bu resimdeki soruyu sormamin tek sebebi yorumlara yazilanlara baktim bir kisir dongu var biraz zorliyim istedim ama arkadas cevap vermemis o zman ben resimli bir anlatim hazirliyim koyuyum buraya

ayrica benim diger accuarte ders vidyolarim var www.designakis.com ste kurallarina aykiri degilse bu adreside vereyim cunku parametreleri yazmakla olmaz bu is gorsel olmasi sart ben adresi koydum dedigim gibi eger ste kruallarina aykiriysa admin yada yonetici arkadaslardan ozur dilerim hemen siline bilir

Yukarı Alt