Neden hemencecik olmuyor yaa?..

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Hiç bize uygun videolar paylaşmıyorsunuz, bunun şöyle 2 bilemedim 3 tıkla halledilen versiyonundan yok mu? :) ...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Paylaşım için teşekkürler Murat, izledim öğrendim ilk logo çalışmamda tavşan kullanacağım sanırım :) ...

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.588
Bu grafiği bende kağıda basıp asıcam... Teşekkür ederim muratamam...

muratamam

Yazar
Tepki
364
Rica ederim...

Bir kere Ar-Ge denilen Araştırma-Geliştirme bizde yaygın değil. Şirketler ve tabii devlet tek işi araştırma geliştirme olacak bir alana yeteri kadar bütçe ayırmıyor.

Milli Eğitim sistemi bir türlü yerli yerine oturtulamadığı için çocuklar ve gençler alttan sağlam yetişmiyor. Bilginin çok öenmli bir değer olduğu öğretilemiyor. Hemen herkes çabuk zengin olmanın peşinde olduğu için okumak, araştırmak, merak duymak kimseye cazip gelmiyor.
Ve en önemlisi Türk köylüsüyle Türk burjuvası arasında hayata bakışta ve hobilerde keskin farklar yoktur. Yani zengin bir Türk erkeği haftasonu maç seyreder. Parası olduğu için maçı ya statta ya özel kulüplerde ya da evinde dev ekran televizyonunda izler. Yoksul ya da orta halli bir Türk de haftasonu oturup maç izler. Geliri daha az olduğu için maç izlemek için muhtemelen kahveye gider.
Zengin Türk kadını evinde AB grubuna hitap eden dizilere izler. Yoksul ya da ortahalli Türk de ya aynı dizileri ya da evlilik ve kadın programlarını izler.
Çok zengin bir adamın Türkiye'de estetik, sanat,kültür kaygısı çok azdır. Yoksul ya da ortahalli Türkün de. Paranın milyon dolarıyla oynayan adamın iyi bir film çekmek, kültür mirasını korumak, kütüphane kurmak gibi derdi yoktur. Müzik aleti çalmaya meraklı değildir. Ama arabalara acayip meraklıdır. Çocuğum dünya çapında icatlar yapsın kaygısı taşımaz. Matematikte süper olsun diye düşünmez.
Yani Türkiye'de herkes anı yaşar. Plan yapmaz. Organize olmaz. Zenginse keyfine bakar, yoksulsa hemen zengin olmaya bakar. Zengin olmak için üretimi değil, en kestirme yolu tercih eder.
Ayrıca her ne kadar eskiye nazaran rakamlar iyi olsa da Türkler kitap okumaz. Hele hele nitelikli kitaplar bizde hiç okunmaz. Türkler dogmatiktir. Sorgulamaz. Kendisine öğretilenden şüphe duymaz.
Kendisini asla suçlamaz, suçu hep başkasında arar. Maç kaybettiyse hakem, sınıfta kaldıysa öğretmen, işten atıldıysa işveren suçludur. Kendisinden farklı düşünene kötü gözle bakar. Azıcık başarılı olanı aşağı indirmek için kırk türlü plan yapar.
http://www.haber7.com/yazarlar/cem-kucuk/808571-turkler-yaratici-degildir-cunku

Yukarı Alt