Nedir bu "KIRMIZI" takıntısı?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Son günlerde nerdeyse hangi reklamı izlesem bir "KIRMIZI" takıntısı.
Malum ilk bir telefon şirketi ile başladı. Daha sonra bir sucuk firması. Kırmızı! Çünkü kral sizsiniz...
Şimdi de bir banka reklamı. Kız eve giriyor ve bilgisayarı görüyor ve slogan geliyor: KIRMIZI!
Bu kadar mı kısıtlı reklamcılarımızın hayal gücü? Bir firmanın bir renk sloganı tuttu diye her firmaya aynı sloganı mı vermek lazım? Üstelik nerden alıntı olduğu resmen belli iken.. Komik...

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Kırmızı rengin doğa içerisinde frekansı çok yüksektir.Ve doğal olarak göz alıcı,çarpıcı,dikkatleri üzerine çekmek tek tercih kızmızı.Tabi benim fikrim bu değil.Çünkü daha geniş düşünmek gerekir.Reklam iyi olduktan sonra,tasarımcısı vs... renk sanırım çokta önemli değil.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Ben renkten çok slogandan bahsetmiştim aslında.. :)

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Slogan ve renk uyum içersinde o yüzden renk konusuna değindim.Konu dikkat çekmek akılda bırakmak.Bakın mesela şuan bile slogan değilde rengi konuşuyoruz neden? Çünkü konu başlığımız kırmızı takıntısı.Yani direk renkle bağdaşıyor.Teşekkürler.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Renkten konuşuyoruz çünkü slogan bir renk :)
Benim anlatmak istediğim neden hep aynı slogan kullanılıyor. Kırmızı! Vodafone. Kız bilgisayara bakıyor. Kırmızı! Akbank... Adam sucuk alıyor bakıyor.. Kırmızı!

Vodafone dan sonra türedi bu slogan. Anlatmak istediğim bu. sanırım daha iyi anlaşılmıştır...

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
Anladım tabi haklısınızda üstelik.Çünkü belli bir süre sonra bu izleyenleri sıkacaktır.
Hep aynı renk ve slogan çünkü ilk kırmızı tutuldu sonrasında yapanlar içinde iyi bir iş çıktı.Tamamen yanlış tabi.Fikirlerimi beyan ettim sadece.Sanırım takıntılardan kurtulmak lazım :)

Tepki
2
Bence olay tamamen tasarımcılardan kaynalanıyor. patron eğer kırmızı diye ısrar ediyosa, tasarımcı ona diğer renkleri öyle bi sunmalı ki adam kırmızıdan vazgeçsin :D

Yukarı Alt