Nur Sepeti Logo

ozgars

Üye
Tepki
0
eski
yeniler

Bu işte yeniyim. Logo Nedir-nasıl olmalıdır konularını çok detaylı okudum fakat yeteneğimiz yoksa bilelim :)

Fikirlerinizi verirseniz geliştirmek istiyorum kendimi. (Bir web sitesini kurumsallaştırmaya çalışıyorum. Logo işin başı tabii)

Yeni olanlara göre fikir bekliyorum.

user9

Grafiker
Tepki
80
bu işte yeni olduğunu söyleyen birine göre oldukça karakteristik kurgun var tasarımda. gelecekte daha iyi işer yapacağın gerçek. biraz daha çalış bakalım neler olacak merak ettim.

bu logoda tavsiyem p harfini diğerlerinden büyük tutmaman mesela. birde neden damla' yı tercih ettin i' nin noktasında merak ettim açıkçası :)

Ozgul

Üye
Tepki
57
@ozgars
Ne kadar güzel bir başlangıç! Keşke şuraya ilk çalışmamdır şeklinde yaptıkları işleri koyan arkadaşlarımız da ön araştırmalarını yapıp ondan sonra buraya koysalar. Böylece ilk olumsuz eleştiride umutsuzluğa düşmeden, neyin ne olduğu hakkında az çok bir fikir edinmiş olarak, daha güzel işler çıksa ortaya.

Logoya gelince; ilk çalışma olarak gayet iyi. Yalnız ben de damlaya takıldım. "Gökten nur yağıyor" diye bir fikir üstüne mi çizildi o? :)

Emeğinize sağlık, logonun geliştirilmiş halini de görmek isteriz.

ozgars

Üye
Tepki
0
İsim Nur sepeti Olunca.. Logoda "Damla" nur şeklinde düşünülebilir diye düşündüm ama pek düşünülmüyormuş :) Tavsiyelere göre geliştirmeye çalışacağım. Allah razı olsun.

Tepki
1
ilk önce emeğine sağlık. fakat senin yerinde olsam logoyu ayrı tutar sepeti kısmınada nur yazısını eklerdim.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
dostum ilkine nazaran iyi olmuş , şu nur yazısıı biraz daha açık hale getirmelisin bence.çünkü insanlar ilk defa gördüklerinde anlamayabilirler.

Kolay Gelsin.

mstfguney

Üye
Tepki
0
Bu işte yeniyim. Logo Nedir-nasıl olmalıdır konularını çok detaylı okudum fakat yeteneğimiz yoksa bilelim :)

Yol yakınken başka bir mesleğe yönelmeni tavsiye ediyorum dostum sana. Kolay gelsin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
İlk çalışma için oldukça başarılı tebrik ederim. Gözüme batan bir iki küçük detay Nur yazısı ilk bakışta Nu gibi okunuyor bunun için R'nin kesik tarafını içe doğru değil dışa doğru verirseniz hem r'ye daha çok benzer hem de daha kolay okunur. P'nin altında nokta olduğu için alt kısmının kesik olması normal ama sondaki i harfinin alt kısmının kesik olmasına bir anlam veremedim düz olsa daha iyi olacak gibi ...

Yukarı Alt