opacity

kevakla

Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar ps de iki katmanı üztüste koyduğumuzda katmanları nasıl şeffaf yapabilirim yami alt katmanı nasıl görebilirim yardımcı olabilecek varmi cvp lar için tşkler

kevakla

Üye
Tepki
0
önce ilgine tşk ben yaptım olmuyor daha doğrusu şöyle ben iki resmi birleştirmek istiyorum misal yanımdakinin yerine başka birini yerleştirecem ama tam oturması için alt resmi görmek için bir yol varmı

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Yine Buse Hanım'ın size önerdiği yolu kullanabilirsiniz.

Örneğin her ikisi de üst üsteyken f7 ye basıp layer pencerenizi açın, ordan , alttaki resmi görmek istiyorsanız üstteki resmin opacity'ini düşürün, böylece alt katmandaki resmi görebilirsiniz.

kevakla

Üye
Tepki
0
göremiyorum ps de her iki resmi açıyom üstüste geliyor üstekini tıklayıp değeri düşürüyorum ama olmuyo

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
İsterseniz siz dosyayı yükleyin, biz buradan halletmeye çalışalım, ne dersiniz?

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Şimdi her iki dosyayı üst üste açıyorum derken:
Her ikisini ayrı dökümanlarda mı açıp üst üste alıyorsunuz yoksa bir resmi diğerinin üstüne atıp, oluşan 1 backgraundlu(altta kalan resim) ve 1 layerli (üstte duran resim2. resim) tek dökümanda mı deniyorsunuz bunu?

kevakla

Üye
Tepki
0
Her ikisini ayrı dökümanlarda açıp üst üste alıyorum başka nasıl yapılır bilmiyorumki acemiyim sizinde zmanınızı çalıyorum üzgünüm

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Şimdi önce her iki dökümanı PS de açın,sonra elinize movetoolu alın ve üstte
olmasını istediğiniz fotoyu tutup altta kalmasını istediğiniz fotonun üzerine sürükleyip bırakın.
Sonra F7 ye basıp layer pencerenizi açın ve alttakinin görünmesini istiyorsanız Buse Hanım'ın size gösterdiği gibi üstteki layerin opaciyt değerini düşürün.
Bukadar.

Yukarı Alt