Osmanlı Arması istek

Tepki
0
Arkadaşlar selamlar ;

Plotter da kesmek için osmanlı arması ihtiyacım var. yalnız sıkıntım şu , arma da görünen tüm sembolleri corelde konturlu yapmam gerekiyor, yani kesim yaparken her sembolün ayrı ve konturlu olması gerekiyor. bunu corelde yapabilirmiyiz veya elinde olan paylaşabilirmi.

teşekkürler.

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Buyrun burada arma yüklü ;

Şifre : grafikerler.org

Download

Corel'de açtıktan sonra sembolün üzerine gelip Sağ tık / Ungroup seçeneğine tıklarsanız her sembol ayrı bir parçaya bölünecektir..

İyi Forumlar.

Tepki
0
sayın hocam emeğinize sağlık , birde bu sembolleri genelini gruplayabiliyormuyuz. Yani corelde trim komutu ile bu oluyormuş galiba bu konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

teşekkürler.

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Tabi ki .

İşleriniz bittikten sonra tüm sembolleri seçin ardından Sağ tık / Group seçeneğine tıklayın. Hepsi bir nesne olacaktır.

Tepki
0
Kusura bakmayın sayın hocam ben derdimi tam anlatamadım, paylaşmış olduğunuz Osmanlı armasının sembollerinde bulunan çizgilerin birbirleriyle kesiştiği yerler var bu kesişmelerin yani çizgilerin birbirini kesmeden bir grup olarak düşünün benim anlatmak istediğim corelde trim komutuyla oluyormuş galiba ama ben beceremedim. buradaki amacım armayı plotterden kestikten sonra becerebilirsem sembollere kontur vererek folyoyu bakır levhaya yapıştırmak ve kontur verdiğim yerleri temizleyerek asitle kumlama yaparak tablo haline getirebilmek. biraz uzun oldu umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir.

teşekkürler.

Yukarı Alt