Öz Ulusoy Turizm Logo Çalışması

Tepki
2
Firma: Öz Ulusoy Turizm
İstenen: Logo + Kartvizit
Renk: Bordo + Mavi

İstanbulda hizmet veren bir firma olduğundan istanbulu andırması istendi. bende o yuzden Martı kullandım. Turizm olduğu içinde klasik bir dünya şekli kullandım. Kartvizit de herşey ön tarafta olsun dendiği için biraz karmaşık gelebilir size.

iyi kötü yorumlarınıza sunuyorum. teşekkürler..

Tepki
1
hocam diğer çalışmalarınızı da gözden geçirdimde çok başarılı çizimleriniz var bu biraz basit kalmış sanki yada renklerde mi bir problem var emin değilim ellerinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim kolay gelsin

Tepki
1
çok acemi sayılırım bu meslekte ama yaptıklarınızı gördükten sonra bu yorumu yaptım sizin daha iyisini bildiğiniz muhakkak. :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
seyit logoda sadeleştirmeye gitmen lazım
martı silüeti tamamda dünyayı da sadeleştirmen lazım
elindeki iki rengi estetik kullanamamışsın
firma adının tipografisinde sıkıntı var
turizmi sola çek ilave ünvarları sağa
fontta da espri katmayı deneyebilirsin
kolay gelsin

anlatmak istediğimi basit bir eskiz şeklinde sunayım sana fikir verebilir

Tepki
2
@Hasan Güner

ne desen haklısın:D ama firmanın dediği şekilde yaptım o yuzden boğuk oldu. mesela ben dünyanın içindeki ÖZ yazısını beyaz yapmıştım ama firma ön plana çııkmasını istemediği için onu bordo yaptırdı. buda orayı tamamen boğdu. aslında bu logoda çok kendi fikirlerimi kullandım denilemez. önceki kullandıkları logonun birazdaha günümüze uyarlanmış hali diyebilirim. :) benim eklediğim: martı ve dünya üzerindeki harita. dediğim gibi logo üzerinde fikrlerimi kullanma şansım pek olmadı :) yorumun için teşekkür ederim..

edit: font konusunda da alternatif sundum ama bu beğenildi :) müşteri ne derse o :D

Tepki
2
@sercanmelik
Estağfurullah. Karşımdaki hiçbirşey bilmesede yorumlarını çok dikkate alırım. Örnek verecek olursak mesela babam yaptığım çalışmaları görünce 1 sayfa yorum yapar. :D yüzüne diyemesemde içimden "hadi git benden dahamı iyi biliyon" derim. sonra logoyu buraya koyduğumda babamın dediği tüm şeyler yorum olarak bana geri döner :D
o yuzden herzaman yorumları dikkate almak gerek. dikbaşlılığa luzum yok :) sonuçta o da bir göz.

haz-alim

Üye
Tepki
0
kusura bakmayin ama galiba yenisiniz meslekte eliniz haddinden fazla sert ve bir hamlik var calismalarinizda
buda kesinlikle cok karmasik ve acilen sadelestirme yoluna gitmelisiniz alttaki logo gibi biraz daha sadelestirin derim kolay gelsin

Yukarı Alt