Özel Güvenlik Firması için detay içerde büyük iş

Durum
Konu kapatılmıştır.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
Sedat Bey, e katılıyorum . Kaliteyi kaldıracak bir bütçeniz varsa bu konuda gerekli tasarımları yapıp size yollayabilirim. Tabi öncelikle fiyat konusunda anlaşmak gerekiyor.Yanlış anlaşılma olmasın bu devirde kimseye güven olmuyor bu yüzden ön ödeme almadan işe başlayamam. Hatta burdaki arkadaşlardan hiç biri başlamaz.Eminim çoğumuz hem fikirizdir.

kuzey34

Üye
Tepki
0
eskiden bu sektör daha kıymetliydi şimdiyse saygıda kalmadı...saygılı kişilere teşekkür ediyorum ben olsam bu tarz yazıyı yazan birine degil tasarım parasıyla işini yapmazdım.kendinize saygınız yoksa bile emeğinize saygınız olsun bu kafa birgün duracak ve hiçbirşey düşüp tasarlayamayacaksınız.

Tepki
0
Galliba yazmış olduğum yazı az da olsa amacına ulaşmış, grafik tasarım mesleğine ve öncelikle kendine saygısı olan tüm grafik tasarımcı arkadaşlara teşekkür ederim Hüseyin Beyin fiyat konusundaki düşüncesine de ayrı olarak katılıyorum bu meslekte para kazanmak için çalışan bir cok grafik tasarımcı arkadaşın başı ağrımıştır bunu hemen tüm ilanlara gördüm ve tüm arkadaşlara kolay gelsin diyorum bol kazançlar herkese

şunu da belirteyim, fiyatı özellikle belirttim işini yaptırmıycanı zaten biliyordum ama gerçek bir fiyat vercek olsaydım bile üç aşağı beş yukarı ona yakın bir fiyat vercektim ancak vereceiğm bu fiyat 400 TL nin altında olmayacaktı niye hep müşteri kazansın kazanacaksak birlikte kazanalım

Tepki
0
Eskiden hazır kullanan olmadığı için herkesin emeği değerliydi ucuza vermezdi.Şimdi hazır logo üreticiler vs. çıktı
20 tl logo yapıyorlar arkadaş

Muss

Üye
Tepki
0
kardeşim para önemli değil diyosun 750 TL ye Çok diyosun ne işşşşşş sen logonu 50-100 TL ye yapacak amator Grafikerler bul.......

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
@Gökhan Senat

Gökhan Bey bence çok haklısınız. Her zaman müşteri kazanacak diye bir şey yok. Bir kerede biz emeğimizin karşılığını tam alalım değil mi ? Müşteri gelir, yok ayağımız alışsın , olursa iş düşürürüz vs diye diye bizi kandırdılar. Geri kalana bakınca böyle böyle diye diye cebimiz boş gezer olmuşuz.

NOT: Bence buradaki herkes işine saygılı şayet işine saygısı olmazsa burda olmazdı zaten. Bilmem anlatabildim mi ? ;)
Kuzey34 adlı üye arkadaşımız ne gariptir ki sırf bu konuya mesaj atmak için üye olmuş gibi. yani paravan bir üyelik.

Tepki
0
Evet Hüseyin Bey anladım ayrıca herkesin işine saygılı olmakla birlikte başkalarına da saygılı olduğuna ya da olacağınıa inanıyorum ya da en azından bunu temenni ediyorum

Ayrıca anlamadığım bir nokta daha var, bazı arkadaşlar ilanla cevap verirken şöle bir cümle kullanıyorlar
- profesyonel birini arıyorsanız arayın görüşelim, nasıl yani siz profesyonelsiniz de diğer arkadaşlardan şüpheniz mi var? Ayrıca profesyonellik ünvanını kim verdi bunu veren ayrı bir kurum mu var?
- arayın işininizi uygun fiyata yapalım, uygun fiyat derken kastınız nedir? 20 TL mi

Arkadaşlar lütfen 3 - 5 krş kazanacaz diğer grafik tasarımcı arkadaşların haklarına tecavüz etmeyilim hatta gelin birlik olup haklarımızı berebarce koruyalım

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Gökhan Senat

Gökhan bey profesyonellik bir kimse tarafından verilmez, profesyonellik alacağınız işin altından
kalkabilecek kadar kendisine güvenen her tasarımcı için geçerlidir.

Uygun fiyat veren arkadaşlarımız bu işlere genelde yeni giren ve referans oluşturmak isteyen
tasarımcı arkadaşlarımızdır.

Ayrıca kimse, kimsenin hakkı koruyamaz, ortada açık bir teklif vardır, dileyen bu teklifi kabul eder
dileyende kendi teklifini sunar.

Düşünceler ve cümleler zaten hakkımıza yöneliktir, her tasarımcı kendine göre hak ettiğini ve düşündüğü yazdığı sürece, hakkımızı beraberce korunuyoruz demektir...

Tüm tasarımcı arkadaşlarıma saygılarımla.

Tepki
0
Sedat Bey o zaman sizin söleminize göre herkes kendine bu konuda güveneceğine (kendine güvenmeyen zaten bu işi yapmaz kaldı ki bir işe başlayan herkes de kendine güvenerek başlar)göre herkes kendini profesyonel olarak görmeli buna daha dün okuldan mezun olmuş bu meslekte henüz yeni olanlar da dahil yani size göre kendine grafik tasarımcıyım diyen ya da bu işi yapan hatta bu mesleğe yeni başlayanlar bile profesyoneldir

üzgünüm düşüncenize katılmam mümkün değil cünkü herkes birbirinin hakkını korumalıdır atıyorum 400 tl lik bir işi 20 tl ye yapılırsa hem fiyatlar kırılmış olur, hem bu meslek yerlerde gezer zaten öyle olmuştur hem de hakkıyla para kazanmak isteyenlere fırsat verilmemiş olur ayrıca referans oluşturmak için fiyatları kırmanın alemi de yoktur normal fiyatlara da pekala referans oluşturulabilir

neyse ben bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum zaten bir yere varılamayacağı da malum herkes nasıl bilirse öyle yapsın her koyun kendi bacağından asılır mış

bu zihniyetle bu meslekte daha çok fiyatlar kırılır, daha cok tasarımcı arkadaş paramı alamadım diye isyan eder ve işvereni dolandırıcılıkla suçlar, bundan da en karlı her zaman için müşteri çıkar olan yine tasarımcılara olur

profesyonellik insanın kendini geliştirmesiyle doğru orantılıdır. geliştirme de bir süreçtir ve bu sürecin ne kadar zaman alacağını kimse bilemez, öğrenmenin sonu sınırı yoktur ve insan öğrendiği sürece ve kendini yetiştirdiği sürece daha iyisini ve daha güzelini yapmaya başlar yavaş yavaş yaratıcılık ortaya çıkar bu da profesyonelliğe giden bir yoldur profesyonelliiğin diğer bir adı da uzmanlık tır. uzmanlık kısa bir süre içinde elde edilen bir durum değildir. Çalıştıkça, çabaladıkça ve araştırmayla bu noktaya gelinir bunun sonucunda ortaya kalite çıkar sanırım ne demek istediğim anlaşılmıştır

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt