özgün karakalem ve yağlı boya çalışmalarım

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Merhaba Şine :) Aramıza Hoşgeldin Diyerek Başlamak İstiyorum Çalışmaların Gerçekten Çok Güzel Seni Tebrik Ediyorum... Benim Odama Resim Çizicektin Hala Çizmedin :D Parası Neyse Veririz :D Bi Müsait Olduğunda Haber Verirsin... Yeniden Hoşgeldin.... Seni Burada Görmek Gayet Güzel...

Tepki
0
Resimden pek anlamam ama yetenekli olduğunuz çok açık! Resmin orjinali şuna daha yakındır sanırım.:)

Tepki
100
tebrik ediyorum. kıskanılacak bir yetenek.
güzel çalışmalar çıkarmışsınız. olaya taman görsel olarak
baktığım için teknik konularda pek diyeceğim bir şey yok.
saygılarımla...

@tolgacetin72
bu mesajınızdan bir şey anlamadım ama. üstteki resimle aynı.
nerden temin eetiğinizi yazabilir misiniz.
saygılar...

Tepki
0
Şöyle açıklıyayım: Resim tarayıcı(scanner) ile taranmış, fakat ışık-kontrast ayarı pek iyi yapılmadığı için orjinalinden daha mat-bulanık ve mavimsi çıkmış. Acizane, izinsizce, orjinaline daha yakın bir görünüme getirdim. Yoksa resimleri başka biryerden temin etmiş değilim. Arkadaşımıza tavsiyem bu tip özgün çalışmlalarını daha ufak boyutlarda ve copyright ikonu ve kendi ismini yazarak yayınlaması. Çalışmalarının çalınarak haksızlığa uğratılmasını istemem doğrusu. Kendisine bu konuda yardımcı olmaya da hazırım. Sevgiler, saygılar.

Resimlerin ışık-konrtast ve keskinlik uygulamalarından geçtikten sonraki hali ve ilk hali:

şine

Üye
Tepki
0
haklısın gerçektende resmin orjinaline daha yakın :) bu resimleri maalesef ışıksınzbir ortamda çekmek zorunda kaldım.. beğendiğine çok sevindim.. teşekkür ederim

teşekkr ederim.. bi ara bakarız :)

Tepki
0
@tolgacetin72

Güzel Sanatlar ile ilgili eğitim almışsanız, copyright konularında da az çok bilginiz olması gerekir. Deseniniz, çok sağlam. Anatomi "hemen hemen" kusursuz derecede...

Yüzleri ve ruh hallerini tespit etmekteki başarı da cabası. Eminim, bu kişiler, aynen bu haldedir. Fotoğrafları çekilse idi, yüz anatomilerinde hemen hiç fark olmayacaktı, denilebilir.

Scanner konusundaki tavsiyeye uyunuz. Copyright konusundaki tavsiyeye, daha da hararetle uyunuz. Resimleri internete koyarken, keşfedilmek istiyorsunuz, anlıyorum ama çalınma riski büyük, anlamanız gerekir. Yarın öbür gün, arabesk bir mekânın duvarlarında resimlerinizle karşılaşmayın... Hele bu kadar büyük gönderirseniz, ufak bir photoshop oynaması ve bir iki değişiklikle, resimlerinizi kullanabilir ve üstelik, "Bunu ben çizdim" bile diyebilirler. Başıma geldi.

Tepki
0
Tescil işlermleri sanırım biraz maliyetli olabilir. İsmini imza kısmına yazmayan arkadaşın söylediği gibi bir sanat esreri sahibinden izinsiz kullanıldığında haksız kazanç elde eden kişi cezaya çarptırılr. Tabii yakalanır ve yargılanabilirse.:) Bu yüzden ben bu yetenekli arkadaşımıza resimlerini interet ortamında ufak ölçülerde yayınlamasını terar tavsiye ediyorum. En pratik ve ağrısız çözüm bu gibi duruyor.

Yukarı Alt