Pano Çalışması

Tepki
1
Bir tekstil firmasına yaptığım Metro pano çalışmalarımdan bir tanesi

Tepki
100
bu çalışmanın neresi yada ne kadarı size ait.
örneğin böyle bir çalışmada kullanılan resimin telif hakkımı alındı? yoksa çekimler kendinize mi ait.
tabii böyle bir esmer güzelinin bursalı olma ihtimali zayıf:)
dolayısı ile telif hakkı alındı ise geriye PS üzerinde ufak bir uygulama ve firmanın adı yada logosunu koymaya kalıyor.

sadece çalışmayı analiz etmeye çalıştım.
sanırım sizin bu konuda söyleyecekleriniz vardır.
saygılar...

Tepki
100
@markom
sevgili bursalı Markom;
sizce neresi güzel olmuş. ben kötü bir taraf bulduğum için sormadım.
sadece size güzel gelen yönü neresidir. acaba sizin güzel bulduğunuz nokta banada mı güzel geldi merak ettim ...
saygılarımla...

Tepki
1
Nick name :Emine Şahin'e cevaben

Öncelikle merhaba,

Bu Panoda görmüş olduğunuz ürün (yani Mankenin üzerindeki kıyafet oluyor.)ve manken tanıtımını yaptığım Firmanın ürünlerini sattığı Firmanın ürün katalokları için çekilmiş dialardır.Yani izinli.
Bizde bunların üzerlerine bir kaç ufak tefek efekt uygulayarak gerekli yerlerde sunduk.Bu çalışılanın bir tanesi bunun gibi 32 adet pano çalışıldı.
Biz çalışmalarımızda ürünü baz alırız,siz ise ürünün içindeki mankeni görmüşsünüz.İlginç!!!.

Genel çalışmalar bölümünde bu panodan önce bir çalışmamı koymuştum.Ona herhangi bir yorumunuzu göremedim.Kullanılan ortam, kişi ve nesneler patentli.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Malesef kullandığınız efektler ürünü ön plana çıkarmanızı engellemiş, sadece sağda ve solda siyah beyaz olan kısmı algılıyorum...

Beyin siyah-beyaz ı sever.. bu yüzden ürün dışında kullandığınız yerler olursa göz oraya odaklanır, tıpkı burada olduğu gibi... Tabii birde çok karışıklığa neden olmuş bu efektler..

Birde eğer siz yapmadıysanız sanırım dia da bir problem var, çok karanlık ve contrassız görünüyor... Ön plana çıkması gereken mankenin üzerindeki elbiseler olması gerekirken, fotoğrafta sadece mankenin yüzü ışık almış... Bu da yine dikkati başka bir tarafa toplamaya sebep oluyor...

Belki dia dekupe edilip, ürün canlandırıldıktan sonra siyah bir zemine yerleştirilebilir o zaman sadece sağ tarafta siyah beyaz efekti kullanıp, sol tarafı serbest bırakarak logoyu biraz daha küçültüp sol taraftaki siyah boşluğa çekebilirsiniz...

Logoyu bu kadar büyük kullanmanız, yine karışıklığa neden olur bunun sebebi, göz ön arka ilişkisi kuramaz, her iki nesneyide aynı büyüklükte gördüğnde ayırdetmekten, okumaktan çok, karıştırır...

Bu yorumu yoldan geçen ve afişe bir kaç saniye bakacak olan insanların gözleriyle yaptım diyelim...

Saygılar...

Tepki
100
@Talent
cevabınızı yeni gördüm.
dilerseniz ters taraftan cevap vermeye çalışayım.

diğer bir çalışmanıza yorumda bulunmamamın bir sebebi yok.
şu an için çalışmanızı hatırlayamadığımdan, neden yorum yapmadığımı bilemiyorum. şayet bir link vermiş olsaydınız daha rahat bir açıklama getirebilirdim.
(mesajı bıraktıktan sonra çalışmanızı arayacağım)
her çalışmaya yorum getirmek gibi bir zorunluluğumuz olmadığı gibi, sizinde forumda paylaşıma sunulmuş ve kendini yetiştirmek adına yapılmış çalışmalara bir yorum getirmenizi beklerim.
zira burada kendini sınamak isteyen ve bu mesleği öğrenmek isteyen pek çok arkadaş var ve onlar bizden yada tasarımda belli bir birikimi olan siz üyelerimizden bazı beklentileri var.

teknik açıdan söylenecek çok şeyi arzu hanım söylemiş.
benimde "katılıyorum" demekten başka sunabileceğim bir şey bırakmamış.

evet, üründen çok mankene dikkat ettim. bunuda kullanılan fotoğrafın orijinal olup olmadığı yada telif hakkı alınan bir fotoğraf olup olmadığı ile ilişkilendirerek sordum. ayrıca manken tabiiki dikkat çeker, çekmelidirde. ama böyle çalışmalarda çekemez, çekmemeli.

ilk mesajımdaki ifadelerim sizi yermek adına kullanılmamıştır. cevabınızdan böyle hissettim.
sadece bu tarz paylaşımlardan yada yorum beklediğiniz çalışmalarınızdan biraz teknik ve tarz olarak bahsetmelisiniz ki, böyle detaya varan sorular sormak durumunda kalmayalım.

son olarak firma adı yada logosunu bu kadar büyük kullanmayınız.
en azından arzu hanımın "altın orantı" konulu bir paylaşımı vardı.
forumda aratırsanız bulabilirsiniz. okumanız tavsiye ediyorum.

saygılar.
iyi çalışmalar...

U

User

Misafir
yukarda arkadas zaten yazmış baslık olarak pano çalışması die. pano çalışmalrında zaten tek görselle tanıtımı geciştirmek zorundasınız. arkadsın yaptıgı iş dogru yalnız uygulama yanlış. resme hiç bir efekt kullanmadan direkt görseli koysaydı cok daha orjinal olurdu. ve aniteks yazısı hiçde oraya yakısmamış. sag alt atarafda olsaydı cok daha güzel olurdu. zamanla olur bazzı seyler. kolay gelsin. mankene acıdım :)

M

markom

Misafir
sevgili bursalı Markom;
sizce neresi güzel olmuş. ben kötü bir taraf bulduğum için sormadım.
sadece size güzel gelen yönü neresidir. acaba sizin güzel bulduğunuz nokta banada mı güzel geldi merak ettim ...
saygılarımla...[/quote]

ben sadace kosept olarak baktım kim nerde nasıl çektii fotoyu nasıl afiş haline geldi pek te uğraşmıyorummm baktım ve beğendimm az da uğraşılsa çok ta uğraşılsa emeğe saygı diyorummmm...

Ama anladımki bundan sona ince eleyip sık dokumam gerekiyor :)
kalın sağlıcaklaa dostlar.....

Yukarı Alt