Photoshop CS6 da Kaplumbağa ve Kız

tekno2020

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
8

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu photoshop dersimiz bir foto manipülasyon dersidir. Görselimizde de gördüğünüz gibi çok hoş bir çalışma oldu. Bu çalışmamız youtube.com adresinde hızlandırılmış video olarak verilmiş. Ben de bizi takip eden arkadaşlarımızında böyle güzel çalışmalar yapabilmesi için ders olarak hazırladım. İnşallah beğenirsiniz. Şimdiden herkese kolay gelsin diyor ve çalışmamıza başlıyorum. Öncelikle aşağıdaki linklerden çalışmamızda kullanacağımız görsellerimizi bilgisayarımıza indirelim sonrasında dersimize başlayalım. İyi eğlenceler...

Öncelikle kaplumbağa görselimizi photoshop programımızda açalım. katmanlar sekmesinden background katmanımıza çift tıklayarak kilidini kaldırıp normal katman haline dönüştürelim. Katmanlar penceresinin en altındaki küçük düğmelerden add layer mask butonuna basalım. katmandaki maske seçili iken araç kutusundan fırça (brush tool B) aracımızı seçelim. Önplan rengimizin siyah olduğunu kontrol edip aşağıdaki gibi kaplumbağa dışında kalan kısımlara fırçayı uygulayalım.

Dersin devamı için : http://41kare.blogspot.com/2013/10/photoshop-cs6-da-kaplunbaga-ve-kz.html

Yukarı Alt