Photoshop CS6 OpenGl Sorunu

Tepki
0
Selamunaleyküm dostlar

başlıkta belirttiğim gibi performans ayarlarında >Use graphic processor> advanced settings >

burada dört tane seçenek var 3 ü aktif 1 pasif oda opengl onu nasıl aktif hale getirebiliriz ?

birde son kısımda drawing(çizim modu)mode var oda pasif durumda.

Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Selametle...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;

Öncelikle ekran kartınız için resmi sitesinden güncel yazılımı indirip kurunuz.
Sonra kart arayüzüne ulaşıp OpenGL desteğini aktif ediniz.
Daha sonra PS de bu destek otomatik olarak aktif olacaktır.
Örneğin bu destek Ati'de şu sekmede (3D APP) yer alır:

Tepki
0
Sayın hocam öncelikle katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Fakat durumu çözemedim şöyle ki benim ekran kartım güncellemiş modelim : ASUS X1650 Series L204WT , CS5 te open gl yi açabiliyorum fakat bu sürümde böyle bi sıkıntı ile karşılaştım.Ayrıca ekran kartımın kontrol panelindeki 3d var sadece ve orada da open gl diye bir seçenek yok.

Selametle...

scanman

Üye
Tepki
0
o kartla photoshop 3d özelliğini kullanabilmek bana zor gibi geliyor. o kart open gl destekliyormu

incursion

Üye
Tepki
0
Adode ürünlerini kurarken bir ID oluşturuyorsunuz bu ID yi adobe kaydediyor herhangibir ürünü deneme sürümü olarak kurtuduktan sonra crack yaptığınızda 30 gün sonra ürünler otomatik olrak 3D özelliğini kaybediyor ve o ID ile farklı bilgisayarlarda aynı şekilde kurulum yaptığınızda otomatik olarak ID nizin deneme sürümü kullanım hakkının dolduğu görülüp bazı özellikleri kısıtlıyor farklı bir ID oluşturduğunuzda size yeniden kullanım olanağı sağlar fakat buda geçici bir çözüm olacaktır. After Effect ürününü açıldığında 3d özelliği kullanmak istiyorsanız yeni kompozisyon açarken 3D Ray Trace modunda açmalısınız aksi takdirde 3d menüleri gelmeyecektir. 3D özelliğini kullanamamanız genel olarak bu şekilde olmaktadır ekran kartı ile ilgili problemlerde olabilir genel olarak başlıca sebep lisans sorunundan kaynaklanmaktadır.

Lewoo

Üye
Tepki
0
Pнotosнop öηcεlκlε εxtεηdεd κurмalısıηız.Daнa soηra κurduquηuz PS dεηεмε sürüмüηü нiç açмadaη şayεt cracκ lεrsεηiz 3B yüκlεηмεyεcεκtir.1 κεz dεηεмε sürüмüηü açıp,κapatıη daнa soηra aмtlip.dll dosyasıηı dεişεrεκ cracκlεyiηiz.Soruη çözülεcεκtir...

Yukarı Alt