Photoshop decupe / ayırma sorunu, nasıl yapılır?

AskSz

Üye
Tepki
0

Bu resimde Polat Alemdar'ı ayırmak için ne yapmam gerek magic tool denedim olmadı. Kement Aracını da kullanmayı beceremiyorum.Magic tool ile oluyormuş öyle dediler ama bende olmadı.. silah,elleri ve vucudu almıyor..

Lütfen yardım ediniz!! Öğretin bir insanı bir resimden ayırmam için ne yapmam gerek..

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Photoshop programında pen tool var pen tool ile kenarlarından çiz.Sonra CTRL+ENTER yap ardından CTRL+SHIFT+I yap ve DEL tuşuna bas ;) bir dene bakalım

AskSz

Üye
Tepki
0
@Aslı SAYILIR

ya biliyorum öyle şeyleri ama ben yapamıyorum illa titretiyorum,kayıyor bozuluyor...diğer kement araçlarında da çiziyorum aynı şey orda da oluyor ayrıca durduramıyorum heryere kaçıyor..

bunu yapmayı mutlaka öğrenmeliyim..ama olmuyor:( ya beceriksizim ya da ben böyle birşey yapamam.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
her görselde kullanacağın araç değişir .. magic tool dediğin ile arka plan rengi düz renklerse kullanabilirsin.Bu tarz dekupe işlemlerinde pen tool en idealidir. Pen tool ile titretmemek için ekrana mümkün olduğunca yakınlaştır görseli.. Alıştırma yaptıkça elin pratiklik kazanacak ;)

AskSz

Üye
Tepki
0
@Aslı SAYILIR

aslında halklısınız da ben bitiremiyorum seçmeyi.. mesela sayfa dışına çıkıyor.. bir de sabırsız olduğum için olmuyor:)

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@AskSz

bir kerede olmasını beklemeniz hayret verici !
bunun için deneyim kazanmanız gerek,
daha basit decupe işlemleri ile başlaya bilirsiniz,
10. denemeden sonra yapabileceğinizi düşünüyorum,

*Unutmadan!
Grafik ve tasarım, sabır ve dikkat isteyen bir iştir, uğraşıdır...
ben az söyledim, siz çok anlayın,
iyi forumlar...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
ama hemen vazgeçerseniz olmaz. Olmuyor yapamıyorum diye birşey yok !!!
Forumumuzda Özge MArdi hanım ın pentool ile dekupe nasıl yapılır videosunu izleyin
https://www.grafikerler.org/photoshop-dersleri/39631-photoshop-dekupe-calismasi-video-egitim.html
yetmezse biraz daha araştırın
o da olmazsa youtube gibi kanallardan pen tool ile dekupe yapma olarak aratıp videoları izleyin derim :) PEn tool kullanımını yazılı olarak yapmak benim için oldukça zor ;) video anlatım yapmak için ise ne yerindeyim nede zamanında

AskSz

Üye
Tepki
0
@Aslı SAYILIR

ben bunu 2 yıldır yapmaya çalıştım.ama hep değil tabi yanlış anlaşılmasın

Yukarı Alt