Photoshop Kullanarak Çalışmayı Fil Çıkışına Ayarlama

Tepki
0
Arkadaşlar aşağıda yer alan benzeri bir kolaj çalışmasını tişört üzerine basmak istesem izleyeceğim yolu açık anlaşılır bir dil ile anlatacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim .

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
üstadım bu resim üzerinden konusyorum ilk önce desenin altında komple bir beyaz var yani renklerin hepsini seçip bir kanalda toplamalısın geri kalan renkler tramlı dır onlarıda select color range secenekleri ile secip tramlı bir şekilde beyazların üzaerine bindir dikkat etmen gereken husus bize göre resmin sağ yüzünde kırmızı üzerine siyah tramlar binmiş onlarıda ayarlarsan basit bir şekilde deseni yapmıs olursun saygılarımla

Tepki
59
benım yontemımde rgb renklerınden birini copy lersek ve dıger sectigimiz renkleride ondan cıkarırsak siyah rengi elde etmiş oluruz bilmem bu benım bindirme rengi secme taktigim buna benzer yapanlarda var ama onlar genelde cmyk renlerinden fotograf baskı usulu cıkarıyolar yani cmyk nın 4 renginide farklı tram degerleri verilince cmyk renlerini yani (maganta-blue-red- black) renklerini baskı kalıpında basınca ısterse 1 renk olsun ısterse 10 renk olsun 4 renk te cıkıyo ama onun ıcınde de cok ve cok ıyı baskı uslatıgı ısteyen bi ıs oldugundan kıomse tercıh etmıyor ama yontemını farklı sekılde kullanan desencı arkadaslarımızda var tabi oda ayrı bı desen ustalıgı bende daha o sevıyeye gelmedım ama onuda cozzerız evel allah::p

yetkin

Üye
Tepki
0
hımm desen biraz faal ama ebat büyüdükçe resilasyonu ne kadar büyütürsen büyüt desen bulur olacaktır kenar hatları bozulacaktır deseni çizim olarak basmakda mümkün ama baya bir işçilik yapmak gerek eger vaktin yoksa cmyk olarak bas ve altına fon koyman yeterli birde küçük film çıkısın var ise tramlar birebir alınmadıgından film çıkış yerlerinden çıkartman renklere daha yakın olacaktır kolay gelsin

Yukarı Alt