Photoshop`ta Araba Modifiye Dersi Araç Boyama ( resimli anlatim )

merteral

Üye
Tepki
27
Dersin Adı: Araç Boyama
Altta Görmüş olduğunuz Vw Golf Marka Aracımızı Photoshop yardımıyla Boyayacağız.

Boyanacak aracımızın resimini açtıktan sonra sağ alt köşede resimimize sağ tıklayıp açılan menüden Duplicate layer diyoruz gelen ekrana ok diyoruz.

Şimdi resimimizden iki tane oldu biri kopya biri orjinal ..

Bu işlemden sonra menüden image>adjustment>Desature'yi seçiyoruz

Bu işlem sonucu aracımızı renksiz hale getirmiş olduk.
-------------------------------------------------------------------
İşte aracımızı boyamaya geldi sıra gene menüden image>adjustment>variations'u seçiyoruz....

Yeni bir ekran geliyor karşımıza buradan aracımıza vereceğimiz rengi seçiceğiz.

Ben more magenta yapmak istedim yani pembeye yakın nereden estiyse istediğiniz renke sürekli tıklıyosunuz üstte original bide current pick diye iki resim var current pick aracınızın oluşacak halini gösterir kontrolünüzü oradan yapabilirsiniz sonra ok deyin çıkın.
------------------------------------------------------------------
Tamam dedikten sonra şöyle bir ekran çıkıyor karşımıza işte bundan sonrası sabır ve dikkat gerektiriyor.

Sol tarafta bulunan araç çubuğundan işaretlemiş olduğum nesneyi seçiyoruz simgenin üstüne gelince basılı tutarsanız gördüğünüz 3 seçenek ortaya çıkacaktır buradan polygonal lasso tool nesnesini seçin.

Buraya dikkat edin aracınızda boyalı olmaması gereken yerleri seçiceğiz işte burada bayağı bir uğraşacaksınız.

Seçtikten sonra delete tuşuna basın üstte görüyorsunuz ben biraz etrafını seçip sildim geri kalanını Eraser tool ile halledeceğim.

Eraser tool ile tek tek farları tampon iç kısımlarını aynaların arasını tek tek dikkatlice silin size tavsiye zoom kullanıp bu işlemleri yapmanız.
----------------------------------------------------------------------
Evet uzun uğraş sonucu ben boyalı olmaması gereken her yerleri eraser tool ile sildim önce lasso tool ile kabasını aldık sonra eraser tool ve zoom yardımıyla işlemi tamamladık sonuç altta.....

(Alıntı)

Ndesign

Üye
Tepki
51
ne yalan söyleyeyim ben boyle yapmıyordum bu da farklı bir teknik paylaşım için teşekkürler

Tepki
0
Hocam eline sağlık
Yalnız daha pratik bir şekilde Duplicate Layer ve CTRL+U kombinasyonu ile kopya resime renk vererek sonrada düzgün bir şekilde eraser tool ile çalışarakta yapılabinilir...

Yukarı Alt