Photoshop ta resim canlandırma

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
arkadaşlar resimleri daha canlı hale getirmeyi çok seviyorum. hazır bilgisayar başındayken böyle bir şey yapayım dedim. bu arada konuyu asıl açma amacım daha farklı nasıl canlandırabilirim? Ben Replace Color ve Match Color ayarlarını kullanarak canlandırmayı yapıyorum daha canlı hale nasıl getirebilirim?

1. hali

canlandırmaya çalıştığım hali

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
başka türlü sana yapman gereken kolay bişey söleyim abi ımage- auto color yapman yeterli dolgun olan rengi uyarlayacaktır resme hoşuna gidecek bence güzel. :D

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
buda benim yaptığım levels kısmını, photo filter kısmını ve auto color kısmını kullandım.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
ben arada bazen yardım almak için "gradient overlay" de kullanıyorum saydamlık değeri ile oynuyorum
ayrıca"auto color" "levels" ve "curves" ten yardım alıyorum "gradient overlay" kullanmadan önce ...

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
evet kenan abinin dediği gibi "gradient overlay" de çok işe yarıyo ben onda siyah beyazı kullanıyorum arkaya güzel bir ışık ve canlılık katıyo :D

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
ben burada lacivert kullandım gökyüzü ve dağları canlandırmak için ikinci renk olarak saydam :)

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
şu gradient overlayın yerini bulamadım. image münüsünde gradient map diye birşey var o mu yoksa ?

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
yok "gradient overlay" layerların altında fx menüsü var yada "blending options" diyebiliriz. Fx menüsünü tıkladığında göreceksin ;)

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
@kenas

yav baştan söylesene o olduğunu bende image menüsünde aradım 2 saat. :D :close_tema: :close_tema:

Yukarı Alt